Яке сьогодні, 7 лютого, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

605

Сьогодні, 7 лютого, в Україні з професійним святом вітають масажистів. Віряни вшановують пам’ять святителя Григорія Богослова. До Нового року залишилось 327 днів.

7 лютого 2023 року – вівторок. 349-й день війни в Україні.

Яке сьогодні, 7 лютого, церковне свято

7 лютого в церковному календарі – день пам’яті святителя Григорія Богослова. Народився святитель в місті Аріанзе (південна Кападокія) близько 329 року. Його матір’ю була свята Нона, яка походила з благочестивої та знатної християнської сім’ї. Також її двоюрідним братом був святитель Амфілохій, єпископ Іконійський. Батько – багатий землевласник Григорій Аріанзський. До одруження він належав до сім’ї, яка входила до юдейської секти, але пізніше, під впливом дружини увірував в Христа, передає ТСН.

Ще до народження їхній син був обіцяний на служіння Господу. А тому з самого його народження Григорія навчали у глибокій вірі в Христа. Блискучу освіту отримав і його молодший брат Кесарій. Зокрема з хлопчиками займався єпископ Іконійський, їхній дядько.

Ще в юності Григорій пообіцяв прийняти обітницю чистоти та цнотливості. А щоб завершити свою освіту, відправився до Афін, де зустрівся з Василієм Великим. Провів Григорій в Афінах 6 років.

374 року померли його батьки, тоді він відправився до Селевкії Ісаврійської, де служив при церкві святої великомучениці Текли. Особливо сильно він піклувався в ті роки про престарілих та хворих. Коли помер його друг Василій Великий, Григорій подався в Константинополь. Там він боровся з єресю Македонія, який заперечував Божество Святого Духа. Там Григорій Богослов став Патріархом Константинопольским. Сталося це 381 року.

Однак таке рішення II Вселенського Собору викликало невдоволення з боку Македонських та Єгипетських єпископів. І тому Григорій вирішив піти з Константинополя. Повернувшись в рідне місто, він зайнявся чернечими справами. Наприклад, ходив босоніж, носив лише один одяг та спав на землі. Помер Григорій Богослов 25 січня 389 року.

Що не можна робити в цей день

  • 7 лютого забороняється стригти нігті та волосся.
  • Не ображайтесь на рідних через дрібниці.
  • 7 лютого наші предки намагалися не виходити з дому після заходу сонця.

Народні прикмети і традиції на 7 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: сильний снігопад на ранню весну;
  • яка 7 лютого погода з ранку до обіду, такою буде і перша половина наступної зими;
  • а ось погода з 12 ранку і до вечора вказує на погоду в другій половині наступної зими;
  • якщо 7 лютого випав сніг, то наступна зима пізньою буде;
  • почорніла діброва до відлиги;
  • з дахів дзвенить капель буде мороз;
  • зранку 7 лютого співає синиця до похолодання.

В народі 7 лютого називали “Григоріїв день”, а ще “Григорія Зимовказника”. Вважали, що цього дня потрібно робити добрі справи, але не хизуватися ними. Чим більше добрих справ, тим більше шансів на порятунок душі після смерті. А ще існувала прикмета: “якщо 7 лютого розлити молоко, значить буде гарна звістка”. Також вірили, що цей день буде добрим для одинаків. Вірили, якщо 7 лютого помолитися, то скоро знайдеш свою другу половинку. Ще казали, що цього дня все сказане збувається, а тому намагалися ставитися до слів обережно.

Погода на 7 лютого

Сьогодні, 7 лютого, в Києві до обіду похмуро, потім проясниться, вночі сніг, який до ранку послабшає, а потім скінчиться. У Львові хмарно, весь день очікується дрібний сніг, який може посилитися після обіду. У Харкові ясно, лише ввечері небо затягнеться хмарами, без опадів. В Одесі небо буде вкрите хмарами весь день, без опадів.

Температура повітря 7 лютого -3 вдень та -6 вночі. У Львові -2 вдень та -10 вночі. У Харкові -5 вдень та -7 вночі. В Одесі -1 вдень та -5 вночі.

Пам’ятні дати 7 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 лютого:

1301 рік — Едуард Карнарвонський стає першим англійським принцом Уельським;
1483 рік — відомий український вчений Юрій Дрогобич у Римі видає в Ехуаріуса Зільбера книгу “Прогностична оцінка поточного 1483 року” (Iudicium pronosticon Anni M.cccc.lxxxiii), вона вважається першою відомою друкованою книгою українського автора;
1795 рік — порт Хаджибей перейменовують на Одесу;
1831 рік — польський Сейм затверджує червоно-білий прапор як національний;
1889 рік — американець Герман Голлеріт отримує патент на першу електричну обчислювальну машину;
1906 рік — сигнал SOS вперше запропонували як міжнародний сигнал біди (тоді на суднах використовували код CQD);
1907 рік — в ході боротьби за надання жінкам виборчих прав у Великій Британії Національна спілка жіночих товариств організовує у Лондоні масову ходу, яка отримала назву “Марш бруду”;
1968 рік — пісня гурту Beatles “Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band” отримує премію “Ґреммі”;
1992 рік — Республіка Бенін визнає незалежність України;
1998 рік — змагання сноубордистів включили до програми Олімпійських ігор;
2010 рік — відбувається другий тур президентських виборів в Україні, перемогу здобуває Віктор Янукович.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 7 лютого

Які сьогодні іменини: Анатолій, Олександр, Віталій, Борис, Вольдемар, Володимир, Дмитро, Григорій, Степан, Петро, Пилип, Фелікс.

Талісманом людини, народженої 7 лютого є агат. Це древній мінерал, згадки про якого датуються ще III століттям до нашої ери. Вироби з агату знаходять в єгипетських гробницях. В перекладі з грецької назва каменю означає “щасливий”. Здавна вважається, що агат приносить своєму власнику здоров’я, довголіття і щастя.

В цей день народилися:

1804 рік – український історик, письменник, етнограф , композитор і фольклорист Микола Маркевич;
1847 рік – український етнограф, сатирик, громадський діяч і фольклорист Олександр Русов;
1932 рік – український біолог Степан Костишин.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини