За 11 днів українці зустрічатимуть третє десятиліття ХХІ століття.
Вчора в Києві урочисто відкрили головну ялинку країни 2020 року. Як змінювались вбрання дерева за останні 10 років, показали в добірці ТСН.
2010 рік
Ялинка 2010 року була прикрашена скромно. Її вбрали у прикраси з минулих років, адже на нові бюджету не вистачало. Під самою ж ялинкою розташували рекламні плакати.
2011 рік
Того року святкова ялинка була вбрана вже по-новому. На ній з’явилися ромбовані прикраси, їх доповнювали сині, зелені, фіолетові та білі гірлянди.
2012 рік
Особливо запам’яталася українцям через свою дивну форму ялинка 2012 року. Зелений конус, загронутий у гірлянди, посеред площі смішив гостей, тож ялинку охрестили однією з непривабливіших за часів незалежної України.
2013 рік
Штучна ялинка прикрасила Київ 2013 року. На звичайне деревона вона схожа не була й скоріше нагадувала кумедну ялинку з мультфільму. Її прикрасили світлими прикрасами.
2014 рік
Ялинка 2014 року стала відомою не лише в Україні, а в усьому світі. У розпал Революції гідності активісти на Майдані не дозволили встановити ялинку. Замість цього тут з’явився залізний каркас із плакатами мітингувальників та прапорами.
Після Євромайдану ялинка “переїхала” на Михайлівську площу. Темою того року став мир, тож деревце прикрасили фігурками голубів та світлими гірляндами.
2016 рік
Пишну новорічну красуню 2016 року також встановили на Михайлівській площі. Ялинку вбрали у іграшки у формі імбирних пряників та смаколиків та прикрасили світлими вогниками.
2017 рік
Для декору ялинки того року використали іграшки із українськими традиційними мотивами. Всього, за словами організаторів, на головній ялинці були 15 різних видів прикрас. Поруч також розташували різнокольорові новорічні іграшки у вигляді казкових звірів.
2018 рік
28-річну смереку до Києва привезли з Карпат. Дорогою у дерева обламалися чимало гілок. Однак згодом її доповнили і прикрасили 3,6 км неонових гірлянд.
Головну ялинку країни традицйно розмістили біля Софіївської площі. 25-метрову красуню прикрасили фіолетовими, бірюзовими та срібними іграшками, а також гірляндами. На усе тогоріч витратили 2,7 млн гривень.
2020 рік
Традиційно у День святого Миколая, 19 грудня, на Софійській площі у Києві урочисто запалили головну ялинку України. Цьогоріч висота “новорічної красуні” сягає 30 метрів. Прикрасили її 750 іграшками та трьома кілометрами гірлянд. Новорічне дерево зібрали із сосен та ялиці.