“Як склеїти докупи 45 мільйонів людей?”: Віктор Ющенко емоційно звернувся до українців

2236

Екс-президент України Віктор Ющенко (2005-2010 рр.) на своїй сторінці у Facebook звернувся до українців з потужним закликом:

“Шановні друзі!

За останні сто років, коли ви візьмете політичні карти Європи, вісімдесят відсотків з них будуть без України. Над нами панували всі кому не лінь: поляки, росіяни, румуни, чехи, угорці. Ми шість разів проголошували незалежність, якщо взяти з часів Директорії. І ці рахунки не точні, бо в сорокових роках проголошувались локальні республіки.

П’ять разів ми програвали. У нас було чи півтори доби своєї проголошеної держави, як у Августина Волошина, чи два з половиною роки – УНР. Кожен, хто приходив до нас, малював свою карту. Сьогодні Путін стовпи прикордонні переносить, а років 80 назад, таких любителів було ще більше. Один Ленін нам двічі об’являв війну.

Я розумію, що наше сьогоднішнє становлення є дуже складним. Але я відверто скажу, що двадцять сім років назад випірнути у цьому складному егоїстичному політичному світі найбільшою за площею державою Європи, двадцять вісім років працювати на своє утвердження, не маючи до цього років триста своєї держави, ці двадцять сім років незалежності сьогодні – найбільше наше щастя.

Дійсно, є ще багато-багато клопотів. Ми спілкуємося різними мовами. Це не докір, це констатація, що ми такі. Не міряйте нас мірками грузинської ходи чи естонської, чи литовської. Цей путь ми ніколи не повторимо, бо ми інші.”

Алла Гунченко для Україна Неймовірна

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини