Як швидко відучити дітей від планшета та комп’ютера

1889

Гаджети в житті дитини мають допомагати пізнавати світ, а не бути цілодобовою нянькою. Вони настільки звикають до цих постійних “друзів”, що виникає залежність. Вона дуже шкідлива.

Невідповідність життя онлайн і офлайн породжує внутрішні конфлікти, невдоволення собою і навколишнім світом. Щоб вирішити цей конфлікт, одного разу дитина стане перед вибором: жити тут або там.

Вона виникає через брак любові, підтримки, здорових відносин, стабільності і якості життя, завищені вимоги від соціуму і сім’ї.

Говорячи просто, дитина в здорових умовах пересититься і відмовиться від гаджетів, в хворих – загрузне і закриється.

Як обмежити дитини в користуванні комп’ютером і планшетом

Перед тим як щось обмежити, потрібно зрозуміти причини такої залежності. Чого саме бракує дитині, чому він вибрав такий спосіб комунікації та відпочинку, що дають йому гаджети такого, чого він не отримує в реальному житті.

Тільки розібравшись в цьому, є сенс запропонувати дитині здорові альтернативи, показавши особистим прикладом у чому їх переваги і вигоди. Інакше, відібравши гаджети і не надаючи нічого натомість, є ризик сильно травмувати психіку дитини, залишивши її беззахисною перед стресами і погрозами. Чи не кожна дитина може з ними впоратися.

Якщо його просто вигнати на вулицю, де немає нікого з друзів, то ефект такої “прогулянки” буде більше деструктивним, ніж корисним.

Як прищепити дитині любов до активного відпочинку на природі

Потрібно організувати дитині комфортне середовище – виїжджати на природу разом і відключати гаджети всією сім’єю, проводячи час приємно, радісно, ​​насичено.

Поговори з батьками інших дітей, придумайте як їх відірвати від гаджетів разом – пошліть дітей на захоплюючий квест, екскурсію, похід, подорож.

І найголовніше – показуй дитині особистий приклад щасливого життя, в якій ти не уникаєш реальності за соцмережами, алкоголем, телевізором, роботою і книгами.

Гаджети можуть приносити користь: це зняття стресу, швидкий доступ до інформації, адаптація до технічного прогресу, в якому дитині доведеться жити, вчитися і працювати.

Джерело: gazeta.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини