Як правильно та безпечно збирати гриби?

1605
гриб

Із рясними дощами розпочався літній грибний сезон. За смачними делікатесами до лісу вирушають і ковельчани. Аби «тихе полювання» принесло задоволення і користь, варто пам’ятати про правила збирання цих дарів. 

Крім насолоди, гриби інколи приносять великі прикрощі, а буває, що й загрожують життю людини. Отруйні, в залежності від хімічного складу і вмісту, викликають в багатьох випадках легкі, нетривалі захворювання (частіше – порушення шлунково-кишкової діяльності). Але можуть спричинити справжню біду.

Фото з відкритих джерел

На жаль, у попередні роки у нашому місті фіксувалися випадки отруєння людей, як поодинокі, так і цілими сім’ями. Серед потерпілих були і діти.

Отже, відсутність навичок щодо збирання дикорослих грибів у населення, погіршення загальної екобіологічної ситуації (забруднення важкими металами, пестицидами) призводять до отруєнь.

За характером дії отруйні гриби викликають:

1-а група: легкі отруєння, переважно кишкові та шлункові розлади, симптоми яких проявляються через 1-2 год. після вживання.

2-а група: що має нейротропну дію, викликає через 0,5 – 4 години нудоту, запаморочення, втрату свідомості, галюцинації.

Фото з відкритих джерел

Щоб запобігти отруєнню слід дотримуватись певних правил:

збирати і використовувати в їжу слід лише ті гриби, щодо яких немає сумніву, що вони їстівні,

не можна пробувати їх на смак сирі,

збираючи, особливо сироїжки, потрібно виривати їх з цілою ніжкою, аби бачити важливі ознаки (кільце, потовщення),

якщо говорити про шампіньйони, то потрібно звертати увагу на колір пластинок (у їстівних вони стають рожевими, а потім темніють). У схожої поганки, пластинки завжди білого кольору,

не можна збирати і вживати переспілих, слизьких, прив’ялих, червивих і зіпсованих грибів,

не їсти тих, які знайшли біля сміттєзвалищ, автодоріг, залізничних шляхів, промислових підприємств,

гриби потрібно кулінарно обробити в день збору, або не пізніше ранку наступної доби (зберігати слід в холодильнику, пересипавши сіллю),

для приготування забороняється використовувати чавунний, мідний та олов’яний посуд. Не варто забувати, що відразу після відварювання їх слід перекласти в емальований посуд.

Дітям молодшого віку, особливо до 3 років, грибні страви протипоказані.

Якщо ж трапилась біда і ви себе почуваєте погано, то не втрачаючи часу, звертайтесь за допомогою у лікувальний заклад.

Правильне лікування можливе тільки при безпомилковому визначенні виду гриба, який викликав отруєння, тому його залишки необхідно зберегти для лабораторного контролю.

Шановні громадяни! Не нехтуйте своїм життям! Будьте обережними та обачними під час “тихого полювання” і прогулянка лісом принесе вам величезне задоволення.

Відділ з питань цивільного
захисту та екологічної безпеки

Джерело: КОВЕЛЬpost

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини