“Я інфікувалася і принесла це додому” – лікарка з Монастириськ заразила своїх батьків

2128
"Я інфікувалася і принесла це додому" - лікарка з Монастириськ заразила своїх батьків Фото: hromadske

Олена Гаврилюк заразилася коронавірусом на роботі, коли була на чергуванні. Працює хірургом-проктологом в районній лікарні Монастириськ. Вона контактувала з медсестрою, яка першою в лікарні захворіла на Соvid-19. 

Про це пише Hromadske.ua

Потім симптоми хвороби з’явилися і в батьків Олени. Зараз вони всі разом лікуються вдома на самоізоляції. Під час інтерв’ю 22 квітня Олена казала, що чекає на результати повторного тесту на коронавірус. Вона сподівалася на негативний результат і що вже може вийти на роботу, але ввечері написала, що тест все ж поки позитивний.

Олено, як сталося, що ви заразилися і коли з’явилися симптоми?

Я попала в той період на чергування, коли перша наша пацієнтка захворіла. Вона поступила в реанімаційне відділення 18 березня, а я 19 березня там чергувала. Цій пацієнтці встановили діагноз Covid-19 десь 22 чи 23 березня.

Я контактувала з нею і 19, і 22 березня, а 24-го в мене вже з’явилися симптоми — підвищення температури до 37, головний біль, якась загальна слабкість. Ну і сухий кашель.

Тоді нас, медичних працівників, повідомили, що ми маємо здавати тести вже 25 березня. 26-го я здала тест, а 27-го мені вже сказали, що він позитивний.

Перша пацієнтка — це медсестра приймального відділення, вона першою контактує з усіма, хто звертається. Враховуючи, що засобів індивідуального захисту не було, то вона перша інфікувалася. І ми всі, хто не мав засобів захисту, — теж.

А чому у вас не було засобів захисту? Не вистачало взагалі тоді, чи думали, що вірус несерйозний? 

Ми запитували ще за тиждень до того, чи будуть у нас засоби медзахисту і хто нам їх видасть. Лікарня не була забезпечена, не було в наявності, а рукавички і звичайна маска — це не той захист, який би мав бути.

Не були готові матеріально. Морально були готові — в нас багато заробітчан в районі, вони приїжджали на свята як раз. Але засобів захисту не було.

Навіть звичайних масок?

Не було. Я сама купувала, потім нам видали по одній чи дві пари рукавичок. Погодьтеся, що це не захист. Нас було більше десяти на початку інфіковано: молодші медсестри, медсестри і лікарі.

У медсестри не одразу діагностували Covid-19?

За протоколами мали перевіряти на грип. В неї виявили грип типу А, котрий дав ускладнення — вірусно-бактеріальну пневмонію. І лікували як пацієнтку з грипом, підтвердження, що в неї Covid, не було. Коли почала наростати клініка, приїздили обласні спеціалісти-консультанти, вирішили зробити тест.

Лікарка Олена Гаврилюк (в центрі) з колегами в районній лікарні Монастириськ
Лікарка Олена Гаврилюк (в центрі) з колегами в районній лікарні Монастириськ Фото: hromadske

Ви коли дізналися про ваш позитивний тест, куди зверталися, як почали лікуватися?

Фактично з 25-го я вже нікуди не зверталася. в нас захворіло багато сімейних лікарів. Симптоми помірно наростали, не було ніяких критичних моментів. Я досить об’єктивна була, сприймала все нормально, я лікування почала самостійно. Просто була на самоізоляції вдома, все протікало достатньо легко. Я навіть не приймала препаратів для зменшення температури. Була максимальна 38 один раз.

Ще від 20 березня я і моя сім’я приймали противірусні препарати для профілактики. Ми всі розуміли, що інфікування може бути, що, можливо, в тієї пацієнтки вже є той коронавірус.

Ви досить спокійно поставилися до хвороби?

Спокійно, бо паніка не дозволяє критично оцінювати ситуацію. Іноді буває все набагато простіше, якщо спокійно сприймати.

Як ви зараз? Температури вже немає? 

Дякую, все добре. В мене симптоми може були до тижня. По своїх суб’єктивних відчуттях до Великодня я вже була здорова.

А як ваші рідні? Ви ізолювалися чи лікувалися разом?

Лікувалися разом. В мене і батько перехворів, і мама перехворіла. Ми все в домашніх умовах.

Після всіх повідомлень, інформації з інших країн, скільки в них летальних випадків, як вони борються з недугою — це нагнітає ситуацію. Але всі бачили, що я спокійна, значить — усе добре. Паніка заважає.

А батьків тестували?

Батька тестували, в нього був позитивний. Тоді, коли ми захворіли, тільки почали завозити тести і не можна було протестувати всіх підряд. Контактні особи — так, але на перший план виходили люди, які мали симптоми.

Спочатку в батьків симптомів не було. Я не могла себе ізолювати, в окремій кімнаті зачинитися — це трохи відносно. Звичайно, індивідуальний рушник і посуд, обробка всіх поверхонь, домашня дезінфекція була, але все рівно ми спілкувалися.

Тато виявив симптоми 28 березня і тоді ми вже зробили тест — він був позитивний. В нього була температура 38,5-38,7 — ми вже її тоді збивали.

Мама фактично середньої важкості була, бо температура і до 39 наростала, і виражений інтоксикаційний синдром був, ми все це ліквідували, бо я ставила крапельниці.

Потім, коли симптоми зменшилися, ми зробили рентген. Були залишки бронхіту, пневмонії не було. Зараз уже все добре. Батьки загалом достатньо спортивні люди, важких супутніх патологій не мають, намагаються активно проводити свій час, тому імунітет їхнього організму справився з такими моментами, все пройшло достатньо легко.

Заходи є ефективними, думаю. Якщо би ми масово почали виходити, багато б інфікувалося. І так достатня кількість людей, які перенесли це захворювання безсимптомно і без підтверджень. Думаю, статистика трохи більша насправді. Ці люди все одно гуляли, контактували. Але якби не було карантинних заходів, поступало б більше пацієнтів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини