Група російськомовних молодиків намагалася зірвати поховання 21-річного бійця у Львові

5484

Група російськомовних молодиків спортивної статури, одягнених в однакові чорні футболки намагалася зірвати похорон 21-річного бійця Мар’яна Найди, який відбувся у Львові 26 серпня. Хтось з присутніх на похороні викликав поліцію, однак та нікого не затримала.

Про це у Фейсбуці повідомив екс-директор Музею-заповідника «Личаківський цвинтар» Ігор Гавришкевич.

Подаємо допис повнотекстово:

«У тилу теж небезпечно. Хто і чому прилюдно погрожував Настоятелю гарнізонного храму прев. апп. Петра і Павла у Львові Степану Сусу (Stepan Sus)? Після відправи богослужіння у Храмі та після за упокійної біля гробу (полеглого днями) воїна АТО Мар’яна Найди на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря в присутності сотень людей сталося щось особливе і не передбачуване для пересічних громадян! Причетні до цього були молодики спортивної виправки з вирозумленими поглядами схожими на представників спецслужб, але в однакових чорних майках. Дехто думав, що це наші заздалегідь прийшли і зупинилися осторонь вхідної площі на Личакові для того аби спостерігати і охороняти. Але одинакові майки і російська мова свідчила про протилежне.

До того ж, згодом разом з похоронною процесією, людей в однакових чорних майках прибуло біля сотні. Ще з десяток таких прибули на байках. В їх розмові було чути про язичництво, про рунвіру та офіційно у мікрофон про те, що ховали вікінгів з мечем і сокирою, про нібито заповіт загиблого поховати його за їхнім звичаєм, бо він був їх другом. Один «чорномайочник» таки поклав сокиру в труну і нагадав про традицію спалення.

Степан Сус намагався все спрямувати у мирне християнське русло і просив не перешкоджати похованню. Мати воїна зовсім розгубилася. Адже за законом «Про поховання та похоронну справу в Україні» за умови відсутності письмового волевиявлення загиблого, обряд його поховання визначають найближчі родичі, тобто присутня мати (чи було її письмове зазначення про зміну ритуалу у заяві на поховання міг би з’ясувати слідчий).

Саме про право матері нагадав настоятель храму, але у відповідь від чорномайочників було чути брутальні мати і погрози!!! Після цього втрутилися ветерани-добровольці АТО з вимогою дати поховати за волею матері. На них було вчинено «кулачний» напад.

Аж згодом хтось викликав поліцію. Вона нікого не затримала. Питання чому? Адже дехто з нападників вів себе явно агресивно. Крім цього такі дії можна розцінювати як глум над померлим, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Дехто з них спостерігав і за допомогою мобілки консультувався здалеку з пагорба. Відчувалася системна підготовка гучного скандалу. Був присутній тільки 24-й. Є великі сумніви що таке могло виникнути спонтанно. Тому питання до наших спецслужб: чи це нормально, що ніхто про випередження таких ситуацій в період відзначення Дня незалежності не дбає? А можливо вистачило б кількох поліцаїв? Та є сумніви, адже мені депутату трьох минулих скликань неодноразово приходилося викликати поліцію у питаннях адміністративних правопорушень за ст.160 та жодного протоколу не було складено».

Кореспондент IA ZIK звернулася за коментарем до ГУ Нацполіції Львівщини щодо інциденту під час похорону бійця та очікує на відповідь правоохоронців.

Відео з похорону можна переглянути тут 

Джерело: ZIK

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини