Корисна, поживна і, головне, дуже смачна – саме з такою стравою ліванської кухні я вас сьогодні познайомлю. Мова йде про один з найпопулярніших на Сході салатів – «Табуле».
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Варіацій його існує дуже багато, залежно від країни. Подають його переважно як закуску до основних страв, але, як на мене, він може бути чудовим гарніром і навіть непоганим перекусом. Він досить поживний, попри те, що не містить м’яса чи будь-яких інших складників тваринного походження. Тому має всі шанси стати частим гостем на вашому столі у період посту або якщо ви дотримуєтесь дієти.
Основним інгредієнтом «Табуле» є булгур. Власне, про нього я б хотів розказати більше, бо хоча він в наших продуктових крамницях продається вже давно, популярним його не назвеш. Певно, через те, що мало хто знає, які смачні страви з нього виходять. А дарма. Булгур – надзвичайно корисний. І за багатьма показниками обходить гречку чи рис.
Почнемо з того, що це ніщо інше як пшениця. Але це зовсім не пшенична крупа, до якої ми звикли, бо зерно для неї збирається в період молочної стиглості. Якщо говорити про користь і кому б він був найбільш потрібен, то це, в першу чергу, людям, які мають професії, пов’язані з фізичними навантаженнями або спортсменам. Адже ця крупа досить калорійна і добре засвоюється. Помічним буде і тим, у кого проблеми з випадінням волосся і хто хоче мати здорову шкіру. Позитивний влив відбувається завдяки купі мікроелементів (фосфор, залізо, селен, мідь, цинк, марганець, калій, натрій та кальцій) та вітамінам групи В (В1, В2, В3, В4, В5, В6, В9) К, Е, бета-каротин. Ви, мабуть, звернули увагу на це різноманіття вітаміну B. Саме тому булгур буде і непоганим заспокійливим засобом, якщо ви його включите до свого раціону на постійній основі. Плюс він добре регулює обмін речовин.
А оскільки скоро весна і потреби організму у вітамінах збільшуються, він може бути хорошою альтернативою різноманітним аптечним препаратам, які не завжди добре засвоюються нашим організмом. Одним словом, суцільна користь.
Складники:
- Булгур – 120 г
- Окріп – 250 мл
- Петрушка – 100 г
- М’ята – 3 гілочки
- Помідори – 350 г
- Лимонний сік – 1-2 ч.л.
- Зелена цибуля – 4 гілочки
- Ріпчаста цибуля – за смаком
- Сіль, перець – за смаком
- Оливкова олія – 2-3 ст. л
Готується ліванський салат «Табуле» доволі швидко. Проте його можна приготувати і заздалегідь. Але тоді одна порада – не заправляйте його до подачі на стіл. Можете обгорнути харчовою плівкою і поставити у холодильник. А вже олію і лимонний сік додасте, коли за столом зберуться гості.
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Починайте готувати з того, що замочіть булгур в окропі. Окріп потрібен крутий, тобто максимально гарячий. Висипте крупу у миску, додайте трохи оливкової олії, перемішайте і залийте водою. Зверху накрийте міцно кришкою. Як бачите, булгур не вариться, а запарюється, що суттєво впливає на його корисний склад. Настоюватися має приблизно 20 хвилин.
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Тим часом підготуйте помідори. З них потрібно зняти шкірку. Зробити це легко. Нам знову потрібен буде окріп. Зробіть на верхівці помідорів хрестоподібний надріз, покладіть їх у глибоку миску і занурте в гарячу воду. Через хвилину можна витягати. Тепер шкірка легко зніметься. Вибирайте помідори твердих сортів. Адже серединку – там де сік і м’якоть, ми будемо забирати.
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Після того, як помідори почищені, розріжте їх на 4 частини і, як я казав, заберіть м’яку середину. Робиться це для того, щоб салат «не потік». Після цього ріжемо на невеликі шматочки.
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Промийте у холодній воді петрушку та м’яту. Трохи обсушіть. Розумію, що можливо з м’ятою зараз буде тяжко, але візьміть собі тоді на замітку, що літом вона буде дуже доречна. Тоді салат буде не лише смачним, а й освіжаючим. Якщо будете класти м’яту, то використовуйте лише листочки без гілочок. Усю зелень дрібно ріжемо і висипаємо в миску. Так само миємо і дрібно ріжемо цибулю. Все кладемо до салатника.
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Коли булгур буде готовий, можемо починати збирати наш «Табуле». До зелені додаємо помідори, потім булгур. Дивіться уважно, щоб разом з ним не потрапила рідина. Він має бути сухим. Солимо і перчимо. Якщо любите гостріше, додайте дрібку каєнського перцю. Добре перемішайте, щоб всі складники рівномірно розподілились. Заправте салат оливковою олією та лимонним соком за своїм смаком. Можна подавати. До «Табуле» добре пасує лаваш. Як-не-як, а салат ліванський. Тож подавати його можна як у великому салатнику, так і загорнутим у лаваш. Фантазуйте!
Пісний салат з булгуром. Фото Андрія Волика
Джерело: zik.ua