Голова Львівської обласної ради ініціює звернення до Зеленського про неприпустимість ігнорування державної мови

1218

28 травня голова Львівської облради Олександр Ганущин запропонує на розгляд депутатів Львівської обласної ради ухвалити звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у своїй публічній діяльності.

Про це О.Ганущин повідомив у Facebook, передає ZIK.

Таким чином голова облради підтримав ініціативу, з якою звернувся відомий львівський громадський діяч, викладач ЛНУ імені Івана Франка Святослав Літинський.

«Вважаю, що Президент воюючої держави повинен повністю виключити власний вжиток у публічних сферах суспільного життя мови офіційної державної мови Росії як держави агресора.

Без сумніву, це є очевидним порушенням встановлених законодавчих норм і надалі у своїй публічній діяльності необхідно послуговуватися державною українською мовою», – написав Ганущин.

Окрім того, депутатам на сесії буде запропоновано підтримати звернення про неприпустимість винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей з РФ, а також щодо призначення на посади осіб, які підпадають під дію Закону України «Про очищення влади».

«Народ України на головній площі столиці виборював свободу та можливість жити у правовій державі, а наші бійці зупинили агресора на сході країни і досі захищають наші кордони.

Не маємо права допустити нівелювання здобутків Революції Гідності та топтати пам’ять про наших українських Героїв. Закликаю колег-депутатів прийти на сесію обласної ради і підтримати ці звернення», – йдеться у повідомленні.