Голод в холод: як перестати багато їсти взимку

2154

Якщо з настанням похолодання ви помітили, що ваш апетит став некерованим, а ноги раз у раз самі йдуть на кухню, знайте, що ви не одні. Хоча в цей час ми і проводимо більшу частину часу в теплих приміщеннях, багато хто все одно незвично часто відчуває почуття голоду.

Що ж таке з нами відбувається і як на це вплинути, щоб за кілька тижнів не зіпсувати підтягнуту за літо фігуру?Про це розповідає lovely life

Чому в холодну погоду постійно хочеться їсти?

Насправді все досить просто … Зі зниженням температури навколишнього середовища швидкість нашого метаболізму підвищується, що підігріває нас зсередини. Таким чином організм підтримує свою власну температуру на рівні, необхідному для його повноцінного функціонування. І для цього йому, природно, потрібно «додаткове паливо», тобто їжа. Так, в холоди наш мозок частіше звичайного генерує імпульс про те, що нам пора поїсти, що і змушує нас відправлятися до холодильника. Якщо ж ми не задовольняємо даний запит, то організм просто спалює власні запаси жиру. Цікавий факт: деякі рестлери, що працюють над зниженням відсотка підшкірного жиру, додають в свій режим сон при прохолодних температурах, вважаючи, що це допомагає робити їх тіло ще більш рельєфним. Відповідно, при потеплінні, і навіть коли ми хворіємо і температура нашого тіла підвищена, апетит помітно знижується або взагалі зникає.

Існують і інші міні-теорії про причини невгамовного апетиту восени і взимку. Одна з них, наприклад, говорить, що скорочення світлового дня стимулює інстинкт, що передається нам ще від древніх предків, який змушує нас частіше «вирушати на пошуки їжі» і є її якомога швидше. Інша теорія говорить, що нам просто не вистачає сонячного світла, через що настрій буває поганим, а часом розвивається і сама сезонна хандра. Недолік гормонів радості в цьому випадку ми компенсуємо частими перекусами, як правило, високовуглеводною їжею. Отже, які ж є способи приборкати підвищений апетит в холодну пору року?

1. Вранці заряджайтеся кавою з маслом

Якщо ви ще не чули про популярний американський рух Bulletproof, то слова «кава з маслом» вас могли як мінімум сильно здивувати. По суті це мікс чашки свіжозвареної кави з однією столовою ложкою вершкового масла категорії grass-fed і однією чайною ложкою кокосового масла, збитими в блендері. Він має багато корисних властивостей, серед яких і допомогу в контролі над апетитом. Випивши вранці таку каву, їсти не захочеться добрі дві-три години. І це підтверджено науково: і кава, і кокосове масло вміють знижувати апетит.

 

2. Їжте достатньо протеїну

Вживайте цей важливий нутрієнт і з кожним основним прийомом їжі, і з перекусами. Так ви будете ситі довше і, швидше за все, в цілому станете менше їсти. Для досягнення даного ефекту переконайтеся, що високоякісний білок становить 20-30% від загального обсягу вживаних вами калорій за день.

3. Використовуйте особливі спеції і трави

До цієї групи належать ті самі зігріваючі інгредієнти для страв і напоїв, що рекомендуються аюрведою. Серед них: кардамон, кмин, гвоздика, мускатний горіх, куркума, імбир, кориця, гострий перець. До речі, сучасна наука підтвердила здатність деяких з них, а саме імбиру і гострих перців, ефективно знижувати апетит.

4. Готуйте густі супи і рагу


У китайській традиційній медицині вважається, що взимку вся їжа повинна бути приготованою і вживатися (бажано) в теплому вигляді. При цьому найбільш рекомендовані тушковані блюда і супи – вважається, що вони мають зігріваючі властивості і до того ж легкі в засвоєнні. Серед важливих зимових інгредієнтів для блюд: картопля, капуста, гарбуз, пастернак, ріпа, буряк. До речі, чим довше дозріває овоч або коренеплід, тим більше зігріваючу енергію він має.

5. Адаптуйте свій смузі до холодів

Клітковина – це ще один нутрієнт, має якість насичувати на тривалий час. А смузі – прекрасний спосіб вжити за раз кілька її порцій (з фруктів і зелені) поряд з необхідними для здоров’я і молодості вітамінами і мінералами. Але важливо! Взимку не кладіть в смузі заморожені інгредієнти: вони тільки підсилять погодне і енергетичне охолодження організму. У традиційній китайській медицині навіть говорять, що це буквально «заморожує» нашу ци або прану, а ще може викликати здуття живота та інші ускладнення в травленні. Серед енергетично теплих інгредієнтів для смузі: авокадо, кейл, кокос, банани, манго, папайя, ананас, запечена солодка картопля і гарбуз, фініки, горіхове масло і молоко, мед, а також якісний протеїн рослинного походження, наприклад з насіння конопель або гороху.

А ось кілька незвичайних зимових комбінацій для смузі.

Зігріваючий смузі: 1 банан, ½ груші, 1 ст. л. мигдалевого масла, 1 ч. л. куркуми, шматочок очищеного кореня імбиру 1-2 см, 1 ч. л. бджолиного пилку, 1 ст. л. меленого лляного насіння, 2/3 чашки рослинного молока, щіпка кориці.
Гострий шоколадний смузі: 1 чашка кокосового молока, 1 порція рослинного шоколадного протеїну, ¼ авокадо (м’якоть), щіпка перцю чилі.
Смузі «Гарбузовий пиріг»: ½ чашки пюре попередньо запеченої гарбуза, 2/3 чашки мигдалевого молока, 1 фінік, 1 ст. л. мигдалевого масла, спеції кориці, імбиру і мускатного горіха за смаком.

6. Пийте зігріваючі рідини

З тієї ж самої причини, що й в попередньому пункті, традиційна китайська медицина не рекомендує вживати холодні напої в холодну погоду. Замість цього протягом дня пропонується пити теплу (або як мінімум кімнатної температури) воду з лимоном і трав’яні чаї. Крім зігріваючого ефекту, рясне пиття допоможе знизити розігрався апетит – в цьому впевнена сама наука.

7. Практикуйте усвідомленість під час прийомів їжі


Зробіть кожну вашу трапезу свого роду медитацією. Їжте поволі, не відволікаючись на мобільні девайси і телевізор. Звертайте увагу на відтінки смаку, форму і колір їжі. З глибокою усвідомленістю приймайте всередину порцію живильної і теплої їжі. Будьте вдячні за цю далеко не всім доступну можливість. Ви помітите, як ваші емоції вгамуються, а мозок чітко зафіксує насичення. А ще це навчить фокусуватися на якості їжі, ніж на її кількості.

8. Одягайтеся по погоді (навіть вдома)
Таке, здавалося б, очевидне, але все ж дуже актуальне для багатьох нагадування. З настанням холодів не мерзніть! І особливо добре утеплювати шию і ноги.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини