Франція і Німеччина висловлюють тверду підтримку Україні у відновленні територіальної цілісності держави, відновленні переговорів у Нормандському форматі на найвищому рівні та продовженні реформ.
Про це йдеться у спільній заяві міністра Європи і закордонних справ Франції Жана-Іва Ле Дріана і міністра закордонних справ Німеччини Гейко Мааса, зробленої за результатами візиту до Києва у четвер, повідомляє Укрінформ.
«Франція і Німеччина залишаються твердо зосередженими на вирішенні конфлікту у східній Україні та відновленні територіальної цілісності України. Ми вітаємо запевнення Президента Зеленського щодо пріоритету у відновленні миру та його зобов’язанням за Мінськими домовленостями, а також у Нормандському форматі задля досягнення рішення шляхом переговорів з Росією», – наголосили міністри.
Вони побажали Президенту Володимиру Зеленському надати нового поштовху цьому переговорному процесу.
Глави МЗС Франції і Німеччини також висловили своє задоволення зустріччю з Президентом Зеленським у Києві, яка зміцнила підтримку з боку Франції і Німеччини України у період великих викликів для держави.
Ле Дріан і Маас порушили питання щодо інциденту у Керченській протоці, ризики якого залишаються доволі високими.
Тому, повідомили міністри, у Києві вони зустрілися з родинами протиправно ув’язнених у Росії українських моряків та висловили їм свою підтримку.
«Франція і Німеччина продовжать вимагати безумовного звільнення екіпажів у повному складі, про що заявляється упродовж декількох місяців, та як цього вимагає від 25 травня Міжнародний трибунал з морського права», – зазначається у спільній заяві.
Глави МЗС Німеччини і Франції наголосили, що нині, як ніколи важливо, щоб Росія продемострувала політичну волю і відповідальність з відновлення атмосфери довіри між сторонами. Зокрема, від РФ очікують негайного звільнення 24 українських моряків.
«Німеччина і Франція підтримують сторони, щоб допомогти відновити конструктивні переговори. Дискусії продовжаться між сторонами незабаром, особливо, щоб забезпечити умови для проведення саміту глав держав або урядів у Нормандському форматі», – відзначили міністри.