Google-Україна спільно з Мінкультом запускають проект “Автентична Україна”

1170

Google-Україна спільно з Міністерством культури України запускають проект про українську культурну спадщину “Автентична Україна”.

Проект презентував на засідання уряду глава Мінкульту Євген Нищук, інформує Укрінформ з посиланням на Урядовий портал.

“Як повідомив Євген Нищук, вже понад два роки Міністерство культури України та Google-Україна системно працюють над створенням унікальних веб-ресурсів, що знайомлять користувачів по всьому світу з культурною спадщиною різних регіонів країни. А саме, було оцифровано дерев’яні церкви, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба та оперні театри України. Сьогодні на засіданні уряду представлено новий спільний проект – електронний ресурс “Автентична Україна: Нематеріальна культурна спадщина”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ресурс передбачає висвітлення напрямів та елементів, в яких проявляється нематеріальна культурна спадщина: усні традиції та форми вираження; виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; традиційні ремесла.

“Ресурс містить короткий опис кожного напряму, в якому проявляється нематеріальна культурна спадщина, інформацію про елементи, що включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, невеличкий тест на засвоєння матеріалу та список додаткової літератури”. – йдеться у повідомленні.

Міністр культури також повідомив, що відомством проводиться активна робота з наповнення Національного переліку елементів культурної спадщини України.

Так, у 2018 році до переліку включено 7 нових елементів. Цього року, у грудні, ЮНЕСКО буде розглядатися питання щодо включення елементу “Традиція Косівської мальованої кераміки” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, а також підготовлено номінаційне досьє елементу “Орьнек – кримськотатарський елемент та знання про нього”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини