Франція, Нідерланди та Австрія пропонують не надавати Україні у червні статус кандидата на членство в ЄС – ЗМІ

872

Франція, Нідерланди та Австрія є противниками надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі у червні.

Про це 3 червня повідомила “Європейська правда” з посиланням на джерела.

“Як кажуть джерела, на такій ідеї наполягають, зокрема, Франція, Нідерланди та Австрія. Іспанія нібито ще лишається противником – але не активним, і буде готова змінити думку разом з усіма. А от Німеччина, яка після відставки [канцлерки Ангели] Меркель дедалі більше втрачає роль лідера Європи, досі не вирішила, що вона робитиме (тут не варто орієнтуватися на оптимістичні заяви [глави МЗС Анналени] Бербок, адже канцлер [Олаф] Шольц усе ще вагається)”, – ідеться у статті редактора “Європейської правди” Сергія Сидоренка.

За його словами, ці країни виступають проти з різних мотивів, які “часто базуються на міфах чи нерозумінні реалій”, але головне те, що західні політики “не вірять у щирість європейських прагнень українців”.

Він наголосив, що відмову Україні у наданні статусу кандидата можуть “замаскувати” під формулою “потенційного кандидата”.

“Що таке “потенційний кандидат”? Це коли держава настільки порушує критерії, що її не можна визнати кандидатом, але сказати їй категоричне “ні” – політично некоректно. У такому разі державі кажуть: “Ні, ви не стаєте кандидатом, але станете ним у разі…” І далі виставляються комплексні умови”, – написав автор статті.

Такий статус мають Боснія і Герцеговина та Косово.

“Якщо ЄС вирішить прирівняти до них Україну, це буде неприйнятно. Але вирішуємо, на жаль, не ми”, – ідеться в матеріалі.

Співрозмовники видання зазначили, що Єврокомісія планує передати державам висновок про готовність України набути статусу кандидата на членство в ЄС у середині червня, за 10 днів до засідання Європейської ради, яка й ухвалить остаточне офіційне рішення стосовно цього.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини