Франківські та американські хірурги спільно виконали 31 операцію для порятунку військових

674

В Івано-Франківській ОКЛ українські та американські хірурги разом провели 31 операцію для порятунку військових та людей, які постраждали внаслідок війни.

Про це повідомляє “КУРС“.

Про це під час пресконференції повідомила координаторка проєкту, отоларингологиня Наталія Комашкопередає Укрінформ.

“У трьох операційних за ці дні (з 19 до 22 вересня, – авт.) ми змогли прооперувати 31 пацієнта з локальною командою, високу роботу якої відзначили американські колеги, – зазначила Комашко. – Майже цілодобово в операційній наші лікарі оперували та асистували американським колегам та вчилися реконструктивної хірургії. Уже невдовзі плануємо лікувати наших бійців своїми силами, тому досвід колег переймаємо і готові вчитися й надалі”.

Вона зазначила, що ініціатива надати допомогу українським воїнам належить лікарям Академії пластичної і реконструктивної хірургії зі США. Українські колеги з Івано-Франківської ОКЛ їх підтримали у цьому починанні і допомогли підготувати та організувати місію «Face to face». Два місяці вони комунікували з майбутніми пацієнтами, а це військові та постраждалі з пораненням голови та шиї, готували операційні та підбирали необхідне обладнання. У ці дні тут працювали 9 американських хірургів та кілька десятків українських.

«Під час проведення операцій відбувалась трансляція наживо з операційної, яку могли дивитись лікарі по всій Україні. Ці операції є унікальними для України», – стверджує Комашко.

Вона зазначає, усі втручання були високотехнологічними і важкими. Шість операцій тривали більше 12 годин.

Окрім того, лікарі надали консультацію ще для 10 людей з мінно-вибуховими та осколковими травмами.

Серед пацієнтів місії був і Віталій з Кривого Рогу. Поранення він отримав у Києві, коли російські військові намагались оточити столицю. Під час розвідувальної операції машина, в якій перебували українські військові, наїхала на міну. Віталій втратив кінцівку. Першу операцію йому зробили у столичному військовому шпиталі. Після ампутації ноги у Віталія залишався роздроблений череп і спотворене обличчя. В Івано-Франківську йому провели вже 10-ту операцію.

«Те, що тут зробили хірурги, було справжнім мистецтвом… Обличчя моє було реально спотворене і перекошене. Це достатньо нестандартна травма була для всіх хірургів. Тепер я можу нормально усміхатися, їсти, мені не боляче і, найголовніше, коли я йду по вулиці, на мене вже діти не будуть показувати пальцем. Таких людей в Україні буде, на жаль, дуже багато», – сказав Віталій.

23-річного Влада з Торецька оперували з травмою в області ока. Під час бойових подій у Мар’їнці міна розірвалась за три метри від Влада. Тоді він втратив свідомість і прийшов до тями лише в лікарні.

«Це вже моя 17-та операція з березня. Було багато травм … Осколки були у нижніх відділах хребта, в нозі, в руці та в голові. Тут мені ставили імплант ока. Осколком перебило очний нерв. Надії бачити ним вже немає», – зізнається Влад.

Надія приїхала до Івано-Франківська з села Новий Білоус, що біля Чернігова. Її 64-річного чоловіка оперували з травмами щелепи та обличчя.

“Ми були в окупації два місяці, з перших днів війни. Російські війська стояли на танках та бронетехніці за 200-300 метрів від будинку… 16 березня в наш будинок влучила авіабомба. Все горіло. Чоловіка завалило в гаражі. Його ледь витягли. Після цього він два місяці був у лікарні…. Тут зробили перший етап операції, потім буде наступний. Тримаємось, є надія, що все буде добре”, – розказала жінка.

Упродовж тижня 150 лікарів з усієї України навчалися складної реконструктивної хірургії, спостерігаючи за трансляцією з операційної. Молоді лікарі асистували своїм американським колегам. Деякі українські лікарі стежили за трансляцією з окопів.

Надалі бійці потребуватимуть тривалої реабілітації та наступних оперативних втручань й уже через пів року лікарі зі США планують свій наступний приїзд.

Американські лікарі зізнаються, що були вражені сміливістю та терпимістю пацієнтів, яких довелось оперувати в Україні під час місії «Face to face».

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини