Екстрим зі швейцарськими пейзажами: як відпочити на радоновому озері під Миколаєвом

517

Активна відпустка із наметами та рафтингом.

Пандемія коронавірусу зруйнувала всі плани на відпустку за кордоном через закриті авіашляхи та зупинку транспорту. Однак це хороша нагода влаштувати свою відпустку-2020 в Україні і познайомитися із новими місцями.

Де в Україні сховалася Шрі-Ланка, яке місце на мапі країни не поступається швейцарським краєвидам та де можна побачити екзотичних тварин, не виїжджаючи за кордон. Любителям наметового відпочинку, рафтингу та просто стрибків у воду варто завітати на Радонове озеро, що у Миколаївській області, – пише ТСН.ua.

Радонове озеро: екстрим та швейцарські пейзажі на місці колишнього кар’єра

Радонове озеро – водойма біля села Мігея, розташована за 157 кілометрів від Миколаєва. Це озеро виникло не природним шляхом. Раніше на його місці працював кар’єр, де добували граніт. Однак згодом роботи тут були зупинені, а природа тим часом вирішила внести свої корективи. Так, порожній простір наповнився підземними джерелами.

радонове озеро 6

Тепер замість кар’єра тут водойма із кришталево чистою водою, що сягає 40 метрів у глибину. За рельєф і клімат туристи прозвали ці краї “українською Швейцарією”.

Чисту блакитну оточує каміння, з якого відпочивальники стрибають просто у озеро. Також сюди приїжджають екстремали, щоб повправлятися у скелелазінні та катанні на байдарках, сапах та каяках.

Радонове рзеро сап
instagram.com/karina_karagutsa

Як доїхати до Радонового озера 

Найлегше дістатися озера можна за допомогою автомобіля. Однак ті, в кого машини немає, можуть доїхати потягом. Найкоротшим буде шлях із Кропивницького. Так, із Києва потрібно доїхати до Кропивницького: це можна зробити одним з двох поїздів.

Подолати 120 кілометрів із Кропивницького до Радонового озера можна маршруткою або озером.

Радонове озеро
instagram.com/shevtsova_tetiana_

Також дістатися до озера можна із Миколаєва. Зі столиці сюди прямує п’ять потягів, один з них – інтерсіті, який у дорогі перебуває найменше часу: 6 годин 46 хвилин.

Далі ж потрібно проїхати 157 кілометрів машиною або маршруткою.

Радонове озеро 4
instagram.com/evdokia_kalyanova

Де поселитися та чим зайнятися на Радоновому озері
Найліпший варіант житла – це намети, адже так можна буде зустрічати світанки та заходи сонця просто на озері. Однак для такої ночівлі варто запастися потрібним одягом, водою та їжею.

Для тих, хто хоче провести ніч із комфортом, у найближчому населеному пункті Мигія є бази відпочинку та готелі. Вартість за проживання на одну добу коливається від 500  до понад 2 тис. гривень.

Радонове озеро 3
instagram.com/mrs_klymenko

Нудьгувати на Радоновому озері не доведеться. Так, окрім спокійного відпочинку на озері, тут можна влаштувати стрибки у воду та покататися на каяках та байдарках. Їх можна взяти на прокат у Мигії.

Саме Радонове озеро розташоване біля річки Південний Буг, на якому розташований заповідник “Гранітно-Степове Побужжя”. Сюди приїжджають справжні екстремали через рафтинг, який став тут дуже популярним. Тут є агентства, які влаштовують сплави та надають усе потрібне спорядження, а для новачків тут є і інструктори.

Мігея рафтинг
facebook.com/migeyarafting