Експерт пояснив, чому українців не пускають на польському кордоні

2175

Із Нового року українцям, які працюють у Польщі, потрібно надавати польській стороні копії всіх сторінок паспорта з відмітками. Усі вакансії від роботодавців для трудових мігрантів безкоштовні. Про це Gazeta.ua розповідає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

“На кого ляже оплата 30 злотих, які потрібно тепер сплачувати за запрошення на роботу, – на роботодавця чи на робітника, продемонструє практика, – розповідає Василь Воскобойник. – Справа в тому, що якщо роботодавець заплатить за запрошення, а робітник не затримається в нього на підприємстві, чи взагалі не приїде, то це будуть чисті збитки для нього. Крім того, збільшилася мінімальна зарплата, яка з 1 січня 2018 року становить тепер 465 євро, чи 2100 злотих брутто (було 2000), чи погодинно 13,7 злотих брутто/година (було 13,0)”.

Експерт також пояснив, чому багатьох українців не пропускають на кордоні та вимагають додаткові документи.

“За попередніми підрахунками Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі 2017 року було видано 1,8 млн посвідчень про намір доручити працю іноземцеві. Це означає, що кожного робочого дня загалом по цілій Польщі реєстрували до 7 200 таких посвідчень. На сьогодні видається 10-кратно менше таких документів на день. Це відбувається тому, що замість однієї сторінки посвідчення для управління праці та однієї для працедавця запроваджено аж вісім сторінок необхідних документів. Іноземці повинні мати готову заяву, підтвердження оплати 30 злотих за реєстрацію (прикріплене індивідуально до кожного набору документів), а також ксерокопію паспорта зі всіма пропечатаними сторінками”, – каже Василь Воскобойник.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини