До списку найбагатших людей Великої Британії увійшли двоє українців

975

До рейтингу із 1000 багатіїв входять загалом 16 вихідців з колишнього Союзу

Газета Sunday Times опублікувала щорічний список тисячі найбагатших людей Великої Британії. До нього увійшли не тільки громадяни країни, а й іноземці, які живуть або працюють в Сполученому Королівстві, повідомляє The Sunday Times.

Серед них виявилися два українські бізнесмени – Віктор Пінчук і Геннадій Боголюбов, а також ще 14 вихідців з колишнього СРСР.

Статки Віктора Пінчука The Sunday Times оцінило в $1,35 млрд, він розмістився на 136-му місці в рейтингу. В Україні Пінчук посідає четверте місце в списку найбагатших людей країни.

Пінчук є власником компанії «Інтерпайп», лондонської інвестиційної групи EastOne та значної кількості нерухомості. Минулого року він займав у рейтингу 144-е місце, а за останній рік став багатшим на $135 млн.

Фінансист Геннадій Боголюбов займає в списку 251-е місце. Він міг би розміститися вище, але за останній рік втратив понад половину свого капіталу, який на сьогодні оцінюється в $331,9 млн, за даними видання. Причиною цього стала націоналізація українським урядом ПриватБанку, в якому Боголюбов мав часту в 40%. З 2016 банкір живе у Лондоні.

ВВС уточнює, що газета включає до рейтингу британських багатіїв не лише осіб з британським громадянством, а й людей, що мають тісні зв’язки з Британією: перебувають у шлюбі з британцями, мають в країні нерухомість, бізнес, надають фінансову підтримку британським благодійним організаціям, політичним партіям, університетам тощо.

Очолив список британський магнат Джим Реткліфф. Його статки експерти видання оцінили в 21,05 млрд фунтів ($28,5 млрд). За рік Реткліфф, якому належить хімічний гігант Ineos, збільшив свої статки на $20,7 млрд!

На другому місці серед найбагатших цього року видання назвало братів Девіда і Саймона Рубенів. Серед іншого, їм належить лондонський хмарочос Millbank Tower і аеропорт Лондон Оксфорд. За даними Sunday Times, за минулий рік брати збільшили свої статки на 3,4 млрд фунтів, до 13,1 млрд.

На третьому місці розмістилися брати Шрі та Гопі Гіндуджа, власники Hinduja Group. Їх позиція в рейтингу не змінилися, як і статки в 13 млрд фунтів.

Четверте місце посів власник Warner Music Лен Блаватнік з 11,6 млрд фунтів. Він очолював список минулого року.

Також до списку ввійшли:

  • Сер Джеймс Дайсон, винахідник вакуумного пилососа. Він збільшив статки на більш ніж 40%.
  • Чемпіон «Формули-1» Льюїс Хемільтон, найбагатший спортсмен Великої Британії (106 млн фунтів).
  • Капітан «Манчестер Юнайтед» Уейн Руні – очолив перелік найбагатших спортсменів у віці до 30 років (82 млн фунтів).
  • Адель, названа найбагатшою співачкою Британії, збільшила свої статки до 85 млн фунтів.
  • Один із засновників The Beatles Пол Маккартні – на вершині списку найбагатших музикантів (760 млн).

Джерело: mind.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини