Дії Росії вказують на підготовку до великого наступу в Україні – міноборони Естонії

511

Наступні два-три місяці будуть для України “критично важливими”, заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Переклад виступу Певкура в ефірі програми Ukraina Stuudio 22 січня на естонському телеканалі ETV надає 23 січня громадський естонський мовник ERR, передає інтернет-видання Гордон.

Певкур зазначив, що останні кроки Росії вказують на її підготовку до великого наступу в найближчі місяці. Він констатував, що серед західних союзників зараз немає повної одностайності щодо надання Києву важкої військової техніки, зокрема танків, тоді як західна допомога Україні зараз “надзвичайно важлива”.

На думку глави міноборони Естонії, про підготовку наступу РФ свідчить підвезення “нових сил” і призначення начальника російського Генштабу Валерія Герасимова командувачем російських сил в Україні замість генерала Сергія Суровікіна.

На переконання Певкура, це призначення пояснюють не тим, що “Суровікін не впорався”, а тим, що Герасимов може наказувати всім видам військ.

За його словами, Росія вдається до тактики виснаження, щоб зменшити можливості української ППО.

За оцінкою Певкура, варіант, за якого окремі союзники, наприклад, Польща, передадуть німецькі танки Україні без згоди Берліна, не є гарним рішенням.

“Зміни відбудуться, якщо танки, бойові машини, техніка, які надають союзники, діятимуть як єдиний кулак. Я не думаю, що одностороннє надання танків щось змінить на краще і у відносинах між союзниками. Німеччина може більше замкнутися, і нам цього не потрібно”, – сказав міністр оборони Естонії.

Певкур додав, що танки є дуже важливим бойовим компонентом для України, і вся інша допомога не зможе компенсувати їхнього браку.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини