Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова назвала питання звільнення “бранців Кремля” пріоритетними для себе.
Про це вона написала на сторінці в Facebook з нагоди Дня українського політв’язня, який відзначають сьогодні, 12 січня, – пише Газета.юа.
“У сучасній історії України 12 січня має новий контекст, бо російська влада продовжує саджати українців і кримських татар, які виступають проти окупаційної влади і агресії Кремля. Завдяки спільним зусиллям за останні півроку на Батьківщину повернулися десятки українських політв’язнів і військовополонених. Та донині в російських в’язницях і на тимчасово окупованих територіях перебувають сотні українських громадян. Питання звільнення кожного з них для мене – пріоритетне. Зроблю все можливе для повернення всіх громадян України додому”, – написала Денисова.
Колишня виконуюча обов’язки міністра охорони Уляна Супрун згадала про те, чому саме сьогодні відзначають день українського політв’язня.
“Саме в цей день 12 січня 1972 року розпочалася масова хвиля арештів представників шістдесятництва. Цей день також називають “арештована коляда”, або різдвяні чи січневі погроми. Такий “генеральний погром” зачепив багатьох дисидентів України. Арештували Василя Стуса, Івана Світличного, Євгена Сверстюка, Леоніда Плюща, Данила Шумука, В’ячеслава Чорновола“, – написала вона в Facebook.
За її словами, те, що Кремль проводить зараз із незгодними з режимом – не ново. Ці схеми вже застосовувались раніше.
“Кремль дуже боявся свідомих українців і використовував свої звичні, напрацьовані десятиліттями методи, аби зупинити антисовєцьке “свавілля”. Для історії дисидентського руху в Україні, арешти і запроторення до психіатричних лікарень стали визначальними. Всього за два роки опісля практично не залишилося людей, які були здатні відкрито виступати проти режиму. Та все ж це дало нове забарвлення руху опори в Україні”, – пише Супрун.
Екс-міністерка закликала згадати сьогодні всіх українців, які десятиліття тому і зараз продовжують у неволі Кремля боротися проти російського окупанта.
“Маємо пам’ятати про них і робити усе можливе, аби вони повернулися додому”.