Чи можуть мобілізувати в Україні чоловіків молодше 27 років, які раніше не служили: детальне роз’яснення

845

Чоловіки віком до 27 років, які не проходили строкову службу, підлягають мобілізації на загальних підставах. Скасування призову на строкову військову службу не позбавляє чоловіків можливості бути призваними на військову службу по мобілізації.

Про це на своєму сайті роз’яснила адвокат Марина Бекало. Дане питання постало у зв’язку з тим, шо в Україні скасували призов на строкову військову службу на час дії воєнного стану, передає Обозреватель.

“Призов на строкову службу був скасований указами президента. Призовний вік на військову строкову службу: від 18 до 27 років (ст. 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”). Тобто, на сьогоднішній день, призову на строкову службу хлопців з 18 до 27 років скасовано. Але це не стосується призову на військову службу під час мобілізації”, – пояснила адвокат.

Вона нагадала, що зараз у країні діє правовий режим воєнного часу та оголошено мобілізацію, яка продовжується кожні 90 днів. Мобілізацію оголошено серед резервістів та військовозобов’язаних чоловіків призовного віку.

“Виходячи з норм профільного законодавства, призовний вік на військову службу розпочинається з 18 років ( коли хлопців призивають на строкову службу) згідно до ст. 15 Закону “Про військовий обов’язок і військову службу” та граничний призовний вік з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу становить до 60 років (ст. 22 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”). Наразі всіх чоловіків від 18 до 60 років вважають військовозобов’язаними”, – пояснила Марина Бекало.

Вона наголосила, що тих, хто не проходив строкової служби або воєнної кафедри також призивають під час мобілізації, якщо вони пройшли медкомісію та були визнані придатними до служби та не мають інших підстав для відстрочки. З ними проводять первинну бойову підготовку, розподіляють по військовим частинам, де надають військову спеціальність і звання рядового складу, після чого направляють для виконання бойових задач.

Також адвокат, посилаючись на п. 254 “Положення про проходження військової служби в ЗСУ”, спростувала чутки, що нібито чоловіки віком від 18 до 27, які не проходили строкову службу, можуть служити лише підписавши контракт.

“На період мобілізації, контракт підписується з військовослужбовцями які мають військові звання, резервістами та військовозобов’язаними які мають відповідний бойовий досвід та підготовку. А вже за рахунок мобілізованих осіб, які не мають досвіду, доукомплектовується ЗСУ. Вони спочатку проходять бойову підготовку в учбових центрах, після чого розподіляються по військовим частинам та направляються в відповідні райони проведення бойових дій”, – роз’яснила адвокат Марина Бекало.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини