Чорнобильську зону відчуження відвідала рекордна кількість туристів

994

У 2019 році Чорнобильську зону відчуження відвідала рекордна кількість туристів – 124 тисячі осіб.

На такий показник вплинуло багато чинників, серед яких серіал “Чорнобиль”, який значно популяризував цей напрямок у всьому світі, а також створення додаткової інфраструктури, злагодженість в роботі служби забезпечення відвідування зони відчуження, заходи безпеки на існуючих і нових маршрутах. Про це повідомляє Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження, – пише Газета.юа.


“Введення системи “Електронний квиток” дозволило автоматизувати перехід заявки між електронними кабінетами відповідальних співробітників служби підприємства. Оптимізація процесу обробки заявок на відвідування зони відчуження дозволяє в реальному режимі часу контролювати відвідуваність. Також на збільшення потоку вплинув указ президента України 512/2019 від 10 липня 2019 року, завдяки якому спростилася процедура оформлення. Це дозволило скоротити строк обробки заявки від моменту подачі випуску електронних квитків – з десяти до трьох діб. Також кількість туроператорів, які працюють з ЦОТІЗ, зросла з 10 до 33 у порівнянні з 2018 роком”, – зазначив помічник директора ДП “ЦОТІЗ” Кирило Гарник.

Найбільше Чорнобиль відвідували громадяни Великобританії – 18 460 осіб, Польщі – 10 416, Німеччини – 9015, США – 6441, Чехії – 4582 осіб і, звичайно, Україна – 26 228.

У Чорнобильській зоні відчуження за минулий рік відбулися суттєві зміни в інфраструктурі. Зокрема, тут збудували нові об’єкти із застосуванням зелених енергоефективних технологій. Приміщення інфоцентру, яке призначене для оптимізації проходження паспортного контролю відвідувачів, відремонтували. Планують зробити термінал для відвідувачів, щоб підвищити рівень комфорту і швидкість проходження контролю на КПП. В офіційні маршрути внесли зміни і ввели нові, зокрема сезонні водні маршрути. Зараз діє 13 пішохідних маршрутів, розроблено й затверджено 5 водних і 3 повітряні. Зі збільшенням кількості відвідувачів виникла потреба в розширенні штату супроводження – кількість таких співробітників зросла з 71 до 138.

Контроль безпеки відвідувачів і дотримання правил радіаційної безпеки в зоні відчуження – понад усе. Щоб підвищити її рівень, оновили правила відвідування Чорнобильської зони. В найпопулярніших локаціях встановили 7 інформаційних стендів для зручності користування та отримання більш докладної інформації. Впровадили нову систему GPS-трекінгу, яка дає можливість в разі виникнення надзвичайних ситуацій швидко надати потрібну допомогу. Протягом року заради підвищення якості надання послуг співробітники служби регулярно перевіряли супроводження на маршрутах.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини