Чому Україна виплачуватиме гроші жителям окупованих територій

259

Україна зобов’язана виплачувати пенсії жителям окупованого Криму і Донбасу, оскільки декларує реінтеграцію цих територій.

“З точки зору практики Європейського суду з прав людини, жителі окупованих територій мають право на отримання пенсій. В суді вони знайдуть аргументи в свою користь”, – каже в коментарі Gazeta.ua експерт Центру соціальних і трудових досліджень Віталій Дудін.

Політизація цього питання висока, тому політики, виходячи зі своїх поглядів, намагатимуться не сплачувати.

“Жителі окупованих територій не припиняли громадянства України, тому й Україна сплачуватиме їм гроші. Ясно, що у юристів-міжнародників є інша позиція і вони апелюватимуть тим, що РФ є окупантом. Але треба довести те, що росіяни здійснюють контроль над територіями через окупаційні адміністрації. Якщо подивитися на звіти різних європейських інституцій, то оцінки є різними і далеко не всі визнають пряму участь і відповідальність РФ за події на Донбасі”, – говорить він.

Доводити присутність РФ на Донбасі, її управління окупованими територіями треба декількома способами.

“В середині нашої країни в кримінальному порядку: кожен вирок, що базується на належних доказах буде підтверджувати ті, чи інші обставини. Частину фактів можна підтвердити у міжнародних інституціях: ЄСПЛ, Верховному суді ООН та у Гаазькому трибуналі. Тому, звичайно, без комплексної роботи всіх державних органів, спрямованої на збираннія доказів, стверджувати про повну відповідальність РФ буде складно”, – каже він.

Визнання територій непідконтрольними ускладнить реінтеграцію цих регіонів.