“Чому не забезпечили зброєю і не ввели санкції?”: Зеленський відповів на слова Байдена про попередження щодо війни

3243

Президент України Володимир Зеленський відреагував на слова американського лідера Джо Байдена, нібито він не вірив попередженням про війну, яку розпочне Росія. За його словами, це Київ застерігав світ про дії Кремля і наперед просив ввести санкції проти агресора, а також “закрити небо” і надати зброю для захисту.

Про початкове “ігнорування” Заходом української сторони він розповів в інтерв’ю німецькому виданню ZDF. Водночас наголосив, що нині вдячний партнерам за підтримку та допомогу країні, передає Обозреватель.

“Я вважаю, що це ми маємо адресувати таке питання багатьом європейським лідерам й американському. Було б справедливо, якби мене, як українського лідера, вислухали заздалегідь, дослухалися того, проти чого ми застерігали. Я маю на увазі превентивні санкції щоб війна не почалася”, – підкреслив Зеленський.

Також він вказав на презентацію країною стратегії на Чорному морі, яка передбачала будівництво Чорноморського флоту з державою-партнером, адже українська сторона попереджала, що РФ блокуватиме Чорне море.

Президент зазначив, що Київ ще рік тому представив ракетну програму, пояснюючи, які потрібні засоби протиповітряної оборони, щоб захиститися.

“От і правильна відповідь на ваше запитання. Якби мене почули, Україна мала б більше шансів зупинити вторгнення Росії”, – заявив Зеленський.

Він додав, що сигнали від партнерів, тему яких порушили зараз, на той час були різні. На думку президента, якби все трапилося так і всі попередили Україну, що завтра буде повномасштабне вторгнення, виникають питання: чому не було закрито повітряний простір і чому українців не забезпечили зброєю.

“Чому не були введені тимчасові санкції, щоб главу Росії затримали у превентивному порядку? Ось як би я відповів на це. Скажімо чесно: ми до цього готувалися, на початку нас ніхто не підтримував, а зараз я вдячний усім партнерам за підтримку, яку ми маємо”, – підсумував Зеленський.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини