Чому День захисника України – на Покрови: від Ярослава Мудрого й козаків – до УПА й АТО

2967

З 14 жовтня 2014 року українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги народу. Цей день офіційно визначено святковим та неробочим Указом Президента від 5 березня 2015 року.
Відтак Укрінформ підготував інфографіку про історію свята Дня захисника України.

День захисника України відзначають на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке здавна є одним із найулюбленіших українських свят. У Київську Русь свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. За однією з версій, блаженний Андрій був удостоєний явлення Богородиці в Константинополі. На ту пору місто було оточене чужинцями. Вона з’явилася і вкрила людей своїм покровом. Невдовзі ворог відступив, і місто було врятоване від знищення. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога – як видимого, так і невидимого.
Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву в Її честь, а також ікону «Козацька Покрова». На свято Покрови козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.
Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.
День захисника України відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві тощо.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини