Бундестаг визнав Голодомор геноцидом українського народу

494

Ввечері 30 листопада німецький Бундестаг визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Відповідну резолюцію під назвою “Голодомор в Україні: згадка – пам’ять – застереження” внесли коаліційні фракції Соціал-демократичної партії Німеччини, “Союзу 90/Зелені”, Вільної демократичної партії та ХДС/ХСС.

Про це повідомляє пресслужба Бундестагу, передає видання Букви.

Внаслідок насильницької колективізації сільського господарства в СРСР, що проводилася при правлінні Йосипа Сталіна, у країні виник масовий голод, жертвами якого стали мільйони осіб. Катастрофу було свідомо спровоковано керівництвом Радянського Союзу.

“Голодомор укладається до списку людиноненависницьких злочинів тоталітарних систем, внаслідок яких в Європі в першій половині XX століття було знищено мільйони осіб. З сьогоднішньої перспективи це слід кваліфікувати в історико-політичному трактуванні як геноцид”, – наголошується у резолюції Бундестагу.

Депутати ФРН наголосили, що події 1930-х років свідчать про прагнення радянського керівництва контролювати та пригнічувати селян, а також український спосіб життя, мову та культуру.

“Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не тільки її хліборобські регіони”, – йдеться у тексті документа.

Згідно із заявою, Голодомор припадає на період наймасовіших злочинів проти людяності на європейському континенті, жорстокість яких до того часу було неможливо уявити.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини