Буковинська маїна від пані Стефи

2100

МАЇНА – СВЯТКОВИЙ ЗАВИВАНЕЦЬ З ВОЛОВИМ М’ЯСОМ, ЯКА ВВАЖАЄТЬСЯ КЛАСИКОЮ ЄВРЕЙСЬКОЇ БУКОВИНСЬКОЇ КУХНІ. Я ЦЕ КОЛИСЬ ПРОЧИТАЛА В КНИЖЦІ ПРО ЄВРЕЙСЬКУ КУЛЬТУРУ БУКОВИНИ.

Маїна – святковий завиванець з воловим м’ясом, яка вважається класикою єврейської буковинської кухні. Я це колись прочитала в книжці про єврейську культуру Буковини. Вона, маїна, збуджувала мою уяву більше ніж зимна газбулька в спекотний літній день, тобто дуже.

majna4

Маїна буковинська

Чим вона відрізняється? насамперед начинкою – можна робити із свининою, тобто росіл варимо на свинині, її перемелюємо і заправляємо на смак.

Пані, котра мені показувала такий буковинський, некошерний варіант, дала ще кілька порад:

  • щоб начинка не була сухою – додати майонезу. Це мені троха не подобається, я б додавала сметану;
  • тісто вона бере французько-дріжджове, бо воно краще ріжеться. Робить сама або купує перевірене готове;
  • макарони не доварювати, а розпарювати.

Тобто, як бачимо, все майже те саме, лиш легше ставлення до начинок.

Маїна це обов’язковий елемент празникових меню – весілля не вдалося, якщо не було маїни. Але також вона є і популярною буденною стравою. І це зрозуміло – бо можна тримати в морозилці тісто, начинити його, спекти і всьо – маїна готова.

Наприкінці мушу сказати, що не дивлячись на популярність маїни, не так було просто знайти пані яка подарувала мені троха свого часу і знань, та показала як її робити. Тому хочу подякувати пречудовій Люді, яка привела майстриню, Анжелі, чиї руки це зробили, і, очевидно, Ріті Штейнберг, на кухні якої ми це все спекли.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини