Буковинська маїна від пані Стефи

802

МАЇНА – СВЯТКОВИЙ ЗАВИВАНЕЦЬ З ВОЛОВИМ М’ЯСОМ, ЯКА ВВАЖАЄТЬСЯ КЛАСИКОЮ ЄВРЕЙСЬКОЇ БУКОВИНСЬКОЇ КУХНІ. Я ЦЕ КОЛИСЬ ПРОЧИТАЛА В КНИЖЦІ ПРО ЄВРЕЙСЬКУ КУЛЬТУРУ БУКОВИНИ.

Маїна – святковий завиванець з воловим м’ясом, яка вважається класикою єврейської буковинської кухні. Я це колись прочитала в книжці про єврейську культуру Буковини. Вона, маїна, збуджувала мою уяву більше ніж зимна газбулька в спекотний літній день, тобто дуже.

majna4

Маїна буковинська

Чим вона відрізняється? насамперед начинкою – можна робити із свининою, тобто росіл варимо на свинині, її перемелюємо і заправляємо на смак.

Пані, котра мені показувала такий буковинський, некошерний варіант, дала ще кілька порад:

  • щоб начинка не була сухою – додати майонезу. Це мені троха не подобається, я б додавала сметану;
  • тісто вона бере французько-дріжджове, бо воно краще ріжеться. Робить сама або купує перевірене готове;
  • макарони не доварювати, а розпарювати.

Тобто, як бачимо, все майже те саме, лиш легше ставлення до начинок.

Маїна це обов’язковий елемент празникових меню – весілля не вдалося, якщо не було маїни. Але також вона є і популярною буденною стравою. І це зрозуміло – бо можна тримати в морозилці тісто, начинити його, спекти і всьо – маїна готова.

Наприкінці мушу сказати, що не дивлячись на популярність маїни, не так було просто знайти пані яка подарувала мені троха свого часу і знань, та показала як її робити. Тому хочу подякувати пречудовій Люді, яка привела майстриню, Анжелі, чиї руки це зробили, і, очевидно, Ріті Штейнберг, на кухні якої ми це все спекли.