Будьте обережні: 5 фатальних помилок пішоходів

1626

Видання autokiev.info зібрало висновки експертів, які, опираючись на дані міжнародних джерел, склали список міфів, в які пішоходи, а особливо діти, часто вірять.

Міф 1: Зелене світло означає, що можна переходити дорогу з повною впевненістю у власній безпеці.

Насправді зелене світло означає, що необхідно зупинитися і озирнутися в пошуках транспортних засобів. Перед тим як зійти з тротуару, слід подивитися наліво, направо і потім знову наліво. І тільки потім, переконавшись, що життю нічого не загрожує, можна переходити на протилежну сторону вулиці, продовжуючи дивитися направо і наліво. Крім того, необхідно бути уважним щодо транспортних засобів, які роблять правий поворот на червоне світло.

Міф 2: “Зебра – гарант безпеки”

Насправді ви можете переходити по «зебрі», але перед цим обов’язково озирніться по сторонах, як і в попередньому випадку. На пішохідному переході не можна зупинятися, відволікатися, щось піднімати і тим більше грати.

Міф 3: Якщо ви бачите водія, водій бачить вас.

Насправді водій може не бачити вас. Переконайтеся перед тим, як перетнути проїжджу частину, що водій бачить і пропускає вас.

Міф 4: Водій зупиниться, якщо ви стоїте на пішохідному переході або переходите вулицю на зелене світло.

Насправді, як і в попередньому випадку, водій може вас не помітити. Він може порушувати Правила і намагатися проїхати на заборонний сигнал світлофора або може повертати, не озираючись в пошуках пішоходів. Тому, перш ніж перетинати проїжджу частину, необхідно знову-таки переконатися у власній безпеці.

Міф 5: Носити світлий одяг вночі досить для того, щоб бути помітним на дорозі.

Насправді світле не робить вас видимим вночі. Необхідно мати з собою предмет має світловідбиваючі елементами, щоб «засвітитися» на дорозі. Ще одна важлива порада для руху по нічних вулицях – завжди йдіть назустріч руху.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини