“Британія – наша”: історик вважає, що король Артур міг бути вихідцем з території України

128

Легендарний вождь бриттів король Артур і міфологічний національний герой Британії, який жив приблизно в V-VI століття,  міг бути вихідцем з території сучасної України. Про це написав український історик і політолог Олександр Палій на своїй сторінці в Facebook.

Історик задається питанням, чи справді “британський світ” засновано вихідцем з України і уточнив, що не жартує, обговорюючи це питання, – пише РБК-Україна.

За його словами, віднедавна в Британії досить популярна ідея про те, що легендарний король Артур – “наш”.


“Аргументи не те що однозначні, але вагомі. По-перше, римляни справді наприкінці 2 ст. н.е. поселили в Британії 5500 сарматських найманців-кіннотників для захисту північного валу. По-друге, легендарний Артур з його лицарями – тяжкі воїни-кіннотники, типові для сарматів так звані “катафрактарії”, і нетипові для місцевого кельтського населення”, – пише історик.

“По-третє, легенда з мечем “Ескалібуром”, який треба витягти з каменя щоб стати королем, аж занадто сарматська за мотивами. У сарматів, як і в скіфів, існував культ меча, культові мечі на вершечку жертовників”, – продовжив Палій.

Олександр додав, що місцеві філологи познаходили в Британії чимало власних назв місцевостей, можливо, сарматського походження.

“Все це досить непевно. Але, теоретично, цілком могло бути, адже зафіксоване в письмових джерелах число сарматських найманців – дуже чимале як для острова”, – вважає дослідник.

Скріншот поста (facebook.com/oleksandr.palii)

Також Палій додав до запису фото кадру з фільму “Король Артур” (2004) з мапою Британії і Сарматії і фото поховального каменю сарматського тяжкого кіннотника з Честера (Британія).

Фото facebook.com/oleksandr.palii

Користувачі соцмереж були здивовані такою неочікуваною інформацією.