“Бориспіль” став найкращим великим аеропортом Європи

1133

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” очолив рейтинг ACI Europe серед великих летовищ Європи. Такий результат “Борисполю” забезпечила динаміка зростання пасажиропотоку на 23,7% у другому кварталі та 27,6% у червні.

Про це повідомляє Український інтерес

За підсумками першого півріччя найбільший аеропорт України був на другій сходинці рейтингу. Із динамікою +20,1% він поступався берлінському летовищу.

Інфографіка: www.aci-europe.org/

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” головний та найбільший в Україні. До того ж, лише це українське летовище має трансконтинентальний статус. “Бориспіль” забезпечує 62% авіаційних перевезень на теренах нашої держави.

Аеропорт збудували у 1950 роках, щоб була можливість обслуговувати літаки вагою понад 100 тонн. Місцем для нового летовища обрали територію біля комплексу військово-повітряних сил неподалік Борисполя – там було і автомобільне шосе, і відповідна злітно-посадкова смуга з твердим покриттям.

Перший рейс “Бориспіль” прийняв 7 липня 1959-го. Упродовж першого року роботи аеропорт став третім за обсягом пасажирських перевезень в Україні. А вже із 1960-го летовище почало приймати міжнародні рейси, зокрема до Будапешта, Відня, Софії.

Пасажиропотік зростав, у “Борисполя” з’являлися нові термінали. До 1990 року, аеропорт мав найкращі показники в СРСР. Утім, в буремні 90-ті закриття підприємства вдалося уникнути лише завдяки інвесторам.

У березні 1993 року “Бориспіль” отримав статус державного міжнародного аеропорту. Далі на летовище чекав стабільний розвиток та зростання пасажиропотоку.

Минулоріч летовище вже очолювало рейтинг Міжнародної ради аеропортів – ACI Europe – серед великих аеропортів Європи з пасажиропотоком від 10 до 25 мільйонів пасажирів. А восени 2018-го “Бориспіль” увійшов у 20-ку найпунктуальніших летовищ Європи.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини