Борщ, кум, повстанці – які слова світ запозичив із української

1961

Дослідник Костянтин Тищенко зробив добірку українських слів, які були взяті у вжиток носіями інших мов. Вважає, що поляки запозичили слова “гречка”, “кум”, “господар”, а росіяни – “бублик”, “чуб”, “повстанцы”.

Малюнки з ФБ-сторінки Лінґвістичного навчального музею; Автор: site.ua

Він же прослідкував появу іншомовних слів в українській мові. Найбільше їх – з німецької, польської та їдиш. В радянський час запозичували із російської. Зараз джерела нових слів змінюються, пише Gazeta.ua.

“Нині весь світ запозичує з англійської мови. Хоча французи та угорці затято намагаються цьому протистояти. Дивіться, звідки йдуть потоки нових слів, і ви побачите потоки сенсів. З цікавинок останніх років — хюґе – hygge. Думаю, данський прорив цим не завершиться”, – пише громадський діяч Валерій Пекар на “site.ua“.

Хюґе – поняття, яким данці позначають секрет щастя.

“Мови, які не продукують жодних нових сенсів, повільно зникатимуть і цей процес вже триває. Підлітки і молодь просто не хочуть ними говорити. Поглиблене шкільне викладання не допоможе. Так суахілі витісняє племінні мови у багатьох країнах Африки. Світом править той, хто виробляє сенси. А не той, у кого армія сильніша, чи більше нафти, чи більше виробляється зерна або телевізорів. Які сенси ми можемо дати світу? Ну, окрім borsch. Ми побачимо це в українських словах, запозичених іншими мовами”, – пише Валерій Пекар.

Малюнки з ФБ-сторінки Лінґвістичного навчального музею; Автор: site.ua
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини