Борщ хочуть внести у список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО

1493

Мінкульт України підримало ідею внести борщ до списку нематеріальної спадщини всесвітньої організації ЮНЕСКО.

(с) depositphotos.com

Про це інформує Волинь24.

За процедурою, спочатку необхідно внести український борщ до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, – пише директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Асоціація постачальників звернеться до найвідоміших кухарів України щодо рецепту борщу, який можна вважати класичним.

Оскільки внесення до Національного реєстру ініціюють місцеві органи влади, або організації, діяльність яких пов’язана з охороною нематеріальної культурної спадщини, то таке внесення погодилося зробити місто Бровари.

У ЮНЕСКО розгляд питання займає 1,5 роки. Борщ відповідає критеріям ЮНЕСКО, оскільки сприяє національному розвитку та говорить про культурну ідентичність суспільства.

За процедурою страва вноситься до національного переліку нематеріальної спадщини не пізніше ніж у десятиденний строк після прийняття рішення Експертної комісії.

Після чого почнеться процедура подачі заявки на визнання установою ООН.

До слова, у 2016 році ЮНЕСКО визнав лаваш нематеріальною культурною спадщиною, який подали спільно Азербайджан, Іран, Казахстан, Киргизстан та Туреччина. Бельгія того ж року добилася визнання ЮНЕСКО культури пива.

Франція змогла переконати спеціалізовану установу Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, що вся французька кухня є нематеріальною спадщиною людства. А крім них на світовому рівні визнано грецький салат, неаполітанську піцу та грузинське вино.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини