Благовіщення-2018: історія, традиції та прикмети свята

3577

Щороку 7 квітня всі православні відзначають одне з найважливіших свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята, традиції, що не можна робити.

Благовіщення – дванадесяте свято, воно не переходить і святкується щорічно в один і той же самий день, 7 квітня, – пише korrespondent.net

У 2018 році воно випадає на Страсну суботу, останній день перед Великоднем.

Вважається, що в цей день Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл зі звісткою про те, що незабаром вона приведе на світ Сина Божого – Ісуса Христа.

Історія свята

Благовіщення – велике свято для православного світу. Відзначають його з ІІІ століття. Як свідчить грецький переклад “благою звісткою” називають саме Євангеліє. 7 квітня згадують пророцтво, що свідчить про народження Сина Божого.

Свято є з’єднанням божественної волі і людської свободи.

Символів у свята 3: промінь світла, по якому спускався Святий Дух; прядка, біля якої сиділа Марія в момент появи Архангела Гавриїла; пальмова гілка, що символізує височину почуттів і думок.

Архангел Гавриїл приніс звістку Марії Pinterest

Діва Марія була обіцяна Богу ще до свого народження. До 14 років вона жила при єрусалимському храмі. Оскільки в цьому віці юдейки виходять заміж, Марія повідомила, що дає обітницю зберегти незайманість і присвятити своє життя Господу. Служителі не знали, що робити, і молилися про те, щоб Господь підказав їм правильне рішення. З Біблії відомо, що дівчину заручили з 80-річним неодруженим праведником Йосипом.

Події Благовіщення описано в Євангелії від Луки.

“І ось ти в утробі, і народиш Сина, і даси Йому ймення Ісус. Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки, і царюванню Його не буде кінця”, – написано в Євангелії.

Важливо було не просто оповістити Марію про те, що їй випала доля стати “благословенною між дружинами”, але і отримати згоду стати учасницею порятунку людства.

Ікона Благовіщення Пресвятої Богородиці Pinterest

Зображати події Благовіщення почали в V столітті і сьогодні це один з улюблених біблійних сюжетів іконописців, скульпторів, художників.

Традиції та звичаї свята

У цей день не можна працювати, шити і в’язати, забивати худобу, шумно веселитися.

У храмах 7 квітня заведено пекти і освячувати проскури. У давні часи в кожній родині пекли проскури за кількістю членів сім’ї. Після освячення вдома їх з’їдали натщесерце. Крихти від освячених проскур додавали в їжу домашнім тваринам і змішували з насінням, тоді і худоба буде здоровою і плодовитою, а урожай – багатим. Самі проскури мають цілющі властивості, подібні до святої води, вважали люди.

Проскури на Благовіщення Pinterest

Раніше на Русі на Благовіщення випускали на вулицю домашніх тварин “слухати весну”, а незаміжні дівчата водили біля храму танок, який називався “кривим танцем”. Таким чином “кликали” весну. Після церковної служби розводили багаття, закликали тепло, співали пісні.

Ще однією традицією вважали “випускання птахів”. Для цього заздалегідь спеціально ловили будь-яких пернатих, в основному голубів або синиць і садили їх у клітки. На свято збиралися компаніями і випускали. Ці птахи були ніби посланням Господу від своїх визволителів, несли благі звістки.

Особливих правил харчування в свято немає. Але в 2018 році Благовіщення відзначають у Великий піст, а значить їжа повинна бути скоромною, без м’ясо-молочних страв. Єдине послаблення стосується риби.

Пісний стіл на Благовіщення 2018 Pinterest

На Благовіщення не рекомендується що-небудь віддавати з дому або позичати гроші, адже можна так віддати своє здоров’я і благополуччя. Не можна також одягати новий одяг, оскільки довго він згодом не послужить.

Якщо працювати на городах в світле свято не можна, то сіяти насіння, яке пізніше будуть висаджувати в землю, навпаки – потрібно, адже урожай буде хорошим.

У свято наші предки не стригли і навіть не розчісували волосся, щоб не заплутати свою долю.

Народні прикмети

Яка погода на Благовіщення, таку треба очікувати і у Великодню неділю.

Якщо не літають ластівки, слід очікувати холодну весну, і тепло затримається.

Гарна погода на Благовіщення – чекай багатого врожаю.

А ось якщо раптом піде сніг, тоді літо буде зовсім неврожайним.

Багато горіхів буде восени, якщо гряне грім на Благовіщення.

Пішов дощ 7 квітня, очікуйте восени достаток грибів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини