“Борітеся – поборете”: Данілов розповів про умови вступу України до НАТО

1018

Для того, аби Україна долучилася до Альянсу, потрібне не саме лише рішення Столтенберга, а 30 країн-членів.

Секретар РНБО Олексій Данілов відповів на питання про те, коли Україна може отримати відповідь на свою заявку про вступ до НАТО за прискореною процедурою.

Про це він сказав у ефірі ТСН у межах телемарафону “Єдині новини”.

Зокрема, Данілов нагадав, що для погодження якоїсь країни на вступ до Альянсу необхідні схвальні рішення усіх 30 його членів.

“Хочу, щоб ми з вами розуміли, що Альянс – це не тільки Столтенберг. Він зараз керує Альянсом, але – це 30 країн і там має бути абсолютний консенсус стосовно цього рішення. Я думаю, що повноважень на сьогодні давати таку відповідь безпосередньо у пана Столтенберга, мабуть, немає”, – сказав секретар РНБО.

“А як далі будуть розгортатися події, давайте будемо дивитися. Ми з вами терплячі люди”, – додав він.

Данілов також запевнив, що Україна не полишить намагань стати членом НАТО, та провів низку історичних паралелей.

“Коли в 2008 році нам не дали ПДЧ, ми ж не склали руки, ми до цього рухалися. Коли у 2010 році Росія захопила фактично через владу Януковича нашу країну, ми не склали руки, ми рухалися. Коли в 13-му році нам було відмовлено в русі на Євросоюз, ми так само почали, не склавши руки, працювати. Зрештою, ми добилися того, що в нашій Конституції закріплена норма вступу до Євросоюзу та вступу в НАТО. Працюємо. Борітеся – поборете”, – процитував секретар РНБО Тараса Шевченка.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини