Білоруська православна церква закликала Константинополь зупинити надання автокефалії Україні

1928

Білоруська православна церква (або Білоруський екзархат Московського патріархату) закликала Вселенського патріарха Варфоломія зупинити процес надання Українській церкві автокефалії.

Картинки по запросу Білоруська православна церква
Білоруська Православна Церква

Про це заявив митрополит Мінський та Заславський Павло, патріарший екзарх Білорусі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наша заява складена таким чином, щоби закликати і патріарха Варфоломія, і Синод Константинопольської церкви переосмислити ухвалені рішення і зробити все можливе, щоби дезавуювати або відкликати, зупинити цей процес (надання автокефалії Українській церкві — ред.), який сьогодні набуває чітких форм церковного розколу всього світового православ’я», — сказав Павло.

Також глава білоруської церкви зазначив, що рішення про припинення участі Російської православної церкви (яка включає білоруську церкву і Українську церкву Московського патріархату — ред.) у заходах разом із Вселенським патріархатом ухвалене, аби «витверезити гарячі голови».

Водночас Павло наголосив, що це рішення РПЦ не є розривом відносин.

«Це заклик, спроба звернутися до патріарха Варфоломія призупинити це діяння, що може призвести до розколу», — резюмував він.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що Українська православна церква якнайшвидше отримає автокефалію, бо це її право.

Раніше один з екзархів Вселенського патріархату, який прибув до Києва у межах підготовки до надання автокефалії Українській православній церкві, заявив, що вони приїхали працювати над вже вирішеним питанням.

Нагадаємо, в межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

8 вересня Синод РПЦ оприлюднив заяву через рішенням Константинопольського патріархату призначити у Києві двох екзархів (повірених). Руська церква висловила «рішучий протест і глибоке обурення», а також заявила про «реальну загрозу єдності всього світового Православ’я».

Пізніше РПЦ звинуватила Константинополь у «підлості» та пригрозила розривом відносин.

25 вересня Синод Української православної церкви Московського патріархату заявив, що повірені Вселенського патріархату (екзархи) мають покинути «канонічну територію Української православної церкви», адже вони порушують міжконфесійний мир.

Водночас ієрарх Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іова заявив, що УПЦ МП не має права вимагати від екзархів (повірених) Вселенського патріархату покинути територію України

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ МП заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви.

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Джерело: Громадське

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини