Авторитетні медики пояснили, чому не можна звільняти Максима Степанова: названо аргументи

999

Авторитетні медики України одностайно підтримали міністра охорони здоров’я Максима Степанова, виступивши проти його відставки. Вони відзначили, що поки в країні немає належної професійної заміни в медичній сфері.

Медики записали спільне звернення до народних депутатів Верховної Ради. Про це йшлося на пресбрифінгу Медичної ради при Міністерстві охорони здоров’я з приводу критичної ситуації в сфері охорони здоров’я в понеділок, 17 травня. Лікарі наголосили, що у випадку відставки Степанова медики залишають за собою право вжити крайні заходи, – пише Оbozrevatel.

“Шановні народні депутати! Це звернення – спроба достукатися до вашого розуму, серця та совісті. Напередодні винесення на голосування питання про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова хочемо застерегти вас від величезної помилки, яка може коштуватиме життя десяткам тисяч українців. Звільнити дійсно професійного міністра без наявності більш фахової кандидатури на цю посаду у розпал світової пандемії можуть лише ті, кому байдужа доля багатомільйонної нації”, – йдеться у заяві.

Лікарі зазначили, що Степанов – медик за освітою та за покликанням. Також він як чиновник знаходиться на своєму місці і як ніхто обізнаний в проблемах галузі.

“Він заважає багатьом тим, що намагається зробити медицину чесною, прозорою і дієвою”, – додали медики.

Медики підкреслили, що завдяки Степанову вдалося досягти домовленостей по мільйонним контрактам на постачання вакцин від COVID-19.

“Фактично без допомоги від інших гілок влади, в тому числі, й від парламенту, який у бюджеті урізав необхідну на вакцини суму витрат з 15 до 4 млрд грн, він зміг домовитися про мільйонні контракти на постачання вакцин, зміг приборкати три хвилі пандемії з мінімальними втратами і доволі м’якими порівняно з іншими країнами обмежувальними заходами”, – йдеться в зверненні.

Всього Степанова підтримали 13 з 19 членів Медичної ради, серед них директор Інституту серця Міністерства охорони здоров’я, кардіохірург Борис Тодуров і ведучий інфекціоніст МОЗ Ольга Голубовська.

Відзначимо, що охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що не писав ніякої заяви на звільнення і має намір далі боротися за якісну медицину для громадян. Крім того, він засудив політиків, які виступають проти таких змін.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини