Арсен Аваков закликав терміново ввести в Україні локдаун на три тижні з механізмом компенсацій

1318

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступив за радикальний локдаун в Україні для стримування поширення COVID-19, терміном не менш ніж три тижні з механізмом компенсації збитків для населення.

На його думку, такий жорсткий карантин у країні потрібно вводити якомога швидше. Про це він заявив в ефірі каналу “Україна 24”.

“Не потрібно ховатися за політичними гаслами або за якимись зручними формулюваннями, тому що йдеться про великі системні ризики для здоров’я наших людей”, – сказав глава МВС.

Міністр впевнений, що локдаун у країні буде введено, як тільки уряд підготує всі необхідні програми, що стосуються компенсацій для бізнесу. Він підкреслив: такий крок необхідний для того, щоб перервати ланцюжок передачі інфекції й піти від сьогоднішньої ситуації, коли від коронавірусу щодня помирає близько 200 українців.

“Тому я тут радикальний і, власне, завжди такий був, – потрібно вводити локдаун негайно, не менше трьох тижнів. І дай Бог, щоб ми виходили до Нового року з локдауну в гарному настрої та з хорошими цифрами. Переконаний, що уряд розглядатиме це найближчими днями”, – підсумував Аваков.

  • Частковий або повний локдаун уже ввели у Франції, Іспанії, Німеччині, Італії та Британії.
  • За добу 25 листопада в Україні виявили 15 331 випадок інфікування коронавірусом. Це стало новим рекордом зі щоденного приросту хворих на COVID-19. У лікарнях уже заговорили про сортування заражених.
  • Ще у жовтні президент України Володимир Зеленський заявляв, що локдаун у країні можливий у разі 15 тисяч нових випадків коронавірусу на добу.

А що не так із локдауном

Оскільки локдаун передбачає повне припинення роботи практично всіх підприємств, організацій, а також закладів громадського харчування, освітніх, розважальних, спортивних центрів, економіці пророкують катастрофічні втрати. Найбільше без підтримки держави постраждає малий і середній бізнес. Унаслідок безліч людей може залишитися без роботи. Якщо ж держава розробить механізм компенсації, серйозних втрат вдасться уникнути.

Навіщо тоді локдаун

Першочергове завдання локдауну – розвантажити лікарні для того, щоб вони змогли приймати нових хворих на COVID-19. В іншому разі, лікарям доведеться вибирати, кого рятувати. І навіть якщо проблему з лікарняними ліжками можуть вирішити польові шпиталі, то з нестачею персоналу ситуація критична вже сьогодні. За хворими, які вимагають постійного нагляду, нема кому доглядати. Медики звільняються через надмірне навантаження і втому, а також масово хворіють на COVID-19.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини