Активісти просять владу припинити діяльність релігійного центру «Відродження»

697
Лідер організації «Відродження» Володимир Мунтян. Фото: сайт центру «Відродження»

Уряду пропонують заборонити діяльність релігійної організації «Всеукраїнський духовний центр «Відродження» Володимира Мунятна в Україні.

Відповідний документ опублікований на сайті відомства, – пише Громадське

Автор петиції — киянин Павло Федоров. Він вважає, що діяльність релігійного центру суперечить законодавству України, зокрема, порушує норми закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

Автор зазначив, що під час проведення масових «богослужінь» окремі лідери організації використовують неприпустимі методи проповідування, «що наносять шкоду здоров’ю українців».

«Фіксувалися непоодинокі випадки коли за результатами проведення так званих «молитв за зцілення» віруючі духовного центру «Відродження» відмовлялися від кваліфікованої медичної допомоги, що призводило не лише до нанесення шкоди їх здоров’ю, а й навіть до смерті», — стверджує автор.

Також, на його думку, лідери «Відродження» при здійснені богослужінь застосовують до вірян «техніки маніпулятивного впливу, які наносять шкоду психічному здоров’ю».

Автор нагадав, що  у 2013 році «Українська Міжцерковна Рада» закликала усіх християн в Україні та поза її межами остерігатися впливу діяльності лідера організації «Відродження» Володимира Мунтяна.

У петиції автор посилається на п. 2 ст.16 закону «Про свободу совісті та релігійні організації», відповідно до якого  діяльність релігійної організації припиняється у судовому порядку у випадку поєднання обрядової чи проповідницької діяльності релігійної організації з посяганням на життя, здоров’я, свободу і гідність особи.

До завершення збору підписів залишилось 89 днів, у разі якщо документ набере мінімум 25 тисяч підписів, уряд зобов’язаний розглянути петицію.

«Духовний центр «Відродження» позиціонує себе як християнське релігійне об’єднання. Засноване Володимиром Мунтяном 1997 року після виходу із в’язниці. Частково заборонена в Україні, зокрема у Львові.