Адвокат: Якщо УПЦ МП не внесе зміни у назву, то її статут втратить чинність

1025

Народні депутати підтримали за основу і в цілому законопроект про зобов’язання для церков називатися відповідно до свого релігійного центру. Тепер, як пояснюють юристи, якщо УПЦ МП не змінить своєї назви, то вона автоматично втратить статус юридичної особи.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Подвір’я Верховної Ради зранку нагадувало церковний собор. Там зібралися прихожани Московського патріархату. Акцію назвали молитовним стоянням. Стояли проти планів Верховної Ради змусити їхню церкву називатися російською.

«Стоїмо за мир в нашій державі і церкві. З перейменуванням церкви ніяк не пов’язаний ваш молебень? Ми сподіваємося, що такого не буде. Бо ми для цього і прийшли помолитися», – говорив ієромонах Афанасій.

«Ми молимося, щоб нашу церкву не перейменовували, і щоб вона залишалася українською православною. Чим їм заважає наша церква і наша назва? Ви мене вибачте», – зазначала вірянка УПЦ МП Надія.

Закон щодо назв релігійних організацій подали разом нардепи від БПП, «Народного фронту», «Самопомочі» та «Батьківщини». У ньому хоч і немає слів про Московський патріархат, але він зобов’яже цю церкву називатися – російською. Бо вона підпорядкована центру за межами України.

«Не може російська церква називатися українською. Це нонсенс, і для мовознавців воно взагалі є оксюмороном. Тобто це московська церква, яка називається українською. Тому це треба змінити на законодавчому рівні», – вважає народний депутат від фракції БПП Вадим Денисенко.

«Якщо центр релігійної організації знаходиться в країні-агресорі, то релігійна організація в своїй назві має відтворити ту, до якої вона входить», – прокоментував народний депутат від фракції «Народний фронт» Віктор Єленський.

За таке рішення парламентарі проголосували переважною більшістю у 240 голосів. Та без баталій не обійшлося. Екс-регіонали заявили спікеру, що під час голосування нардепи кнопкодавили. І цієї ж миті Нестор Шуфрич вирішив зірвати плакат із закликом віддати під суд Віктора Медведчука. Після чого розпочалась бійка.

На рішення нардепів уже відреагували у Московському патріархаті. Там назвали ухвалення закону наступом на свободу віросповідань. І заявили, що перейменовувати на російську церкву не будуть, бо не вважають себе підпорядкованими Москві.

«Вони кажуть, що керівництво церкви знаходиться за межами країни. Справа в тім, я би хотів, щоб вони показали хоча би один документ, де патріарх Кирило керує хоч однією православною церквою. Бодай одне розпорядження. Він цього не може робити. Тому що в уставі цього не прописано, бо це автономна церква. Там так і написано, що вона незалежна», – прокоментував речник УПЦ МП Василь Анісімов.

Юристи пояснюють: якщо УПЦ МП не змінить своєї назви, то вона автоматично втратить статус юридичної особи, а це означає, що держава не гарантує захисту і більше не надає жодних пільг.

«Фактично закон передбачає: якщо вони не внесуть зміни, то їхній статут втратить чинність. Втрата чинності статуту означає припинення юридичної особи як такої», – розповів адвокат Назарій Кульчицький.

На виконання закону та зміну назви з Української православної церкви на Російську – Московський патріархат має три місяці.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини