Клапани для апаратів вентиляції легень надрукували на 3D-принтері в Одесі: як це врятує життя

1561

Одеські медики та інженери тестують надрукований на 3D-принтері клапан, який дозволить підключати до апарату ШЛВ одночасно 4 пацієнтів. Як працює ця технологія та що відомо про її впровадження в Україні – читайте далі.

Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів Іван Чеботаєв, співзасновник компанії Revel Lab.

Він розповів, що перші клапани передали в одеську клініку Odrex. Вони пройшли тестування, їх уже можна підключати до хворих. Поки що клапани розраховані на те, аби підключати до них 4 пацієнти одночасно. Але з часом теоретично можна зробити їх і для більшої кількості людей.

Все працює. Єдине – цей метод достатньо небезпечний. Проте не в нашій ситуації. Вдалося вже надрукувати 50 клапанів, ми виходимо на виробництво 120 штук в день,
– пояснив Чеботаєв.

Співзасновник компанії Revel Lab також розповів, чи потрібно узгоджувати друк цих апаратів з державними органами, зокрема проходити певну сертифікацію. “Ми поки не маємо до цього прямого відношення, ми саме по технології. Домомагаємо виробляти їх”, – зазначив він.

Прямо в эту минуту Revel Laboratory в Медицинский дом Odrex тестирует клапан, который один ИВЛ по сути превращает в 4….

Gepostet von Stavnitser Andrey am Mittwoch, 25. März 2020

“Виробляємо ми їх з матеріалу Nylon 12, який сертифікований для медичного обладнання. Зараз постає питання життя людей. Щодо юридичних моментів – будемо розбиратися разом з командою”, – додав Чеботаєв.

І підкреслив, що компанія запустила серійне виробницто і щодня відправляє понад 100 клапанів у медичні заклади по всій Україні: “Лікарні їх беруть, кладуть на склад, і моляться, аби вони таки не знадобилися”.

Чеботаєв зазначив: важко сказати, який бюджет потрібен для того, аби запустити масове виробництво. Адже потрібен досвід, а його важко порахувати у грошах. Потрібні також команда, партнери, велика мережа по розповсюдженню, волонтери та фінансова підтримка.

“Ми – лабораторія прототипування, в нас немає промислового виробництва. Зараз ми розробили моделі масок, окулярів та респіраторів. Сьогодні підписали партнерство з компанією Infomir. У них є великий цех саме для 3D-друку. Це дозволить виробляти до 400 виробів щодня”, – запевнив він.

Хорошие новости для нашей страны от Давид Ставницер Stavnitser Andrey Revel Lab Infomir Одесса vs COVID. Антикризисный…

Gepostet von Ivan Chebotaiev am Donnerstag, 26. März 2020

“Ми входимо до Одеського антикризового оперативного штабу боротьби з коронавірусом. Тобто всі питання – на штабі. Ми поставляємо конкретно їм, а вони розбираються з лікарнями, спілкуються. Наше завдання – це технології”, – підсумував співзасновник компанії Revel Lab.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини