Вареники з солоним сиром і вареники із солодким сиром, вареники з картоплею і сиром, вареники з зеленими овочами, вареники з бринзою і картоплею, вареники з моцарелою — варіантів начинки для вареників існує величезна кількість.
Більш того, у кожної української господині знайдеться як мінімум один перевірений рецепт вареників — з кисломолочним сиром, картоплею, ягодами або іншою начинкою. У цій статті пропонуємо вам 10 незвичайних ідей для начинки — з чим таким приготувати вареники, щоб здивувати всю сім’ю.
Як приготувати тісто для вареників на кефірі
Існує багато способів приготувати тісто для вареників, і один з найпростіших — це рецепт на кефірі. Отже, вам знадобляться інгредієнти:
- 500 мл кефіру
- 5 склянок борошна
- 1 яйце
- 1 чайна ложка соди
- 1 чайна ложка солі
У кефір додайте соду і перемішайте. Додайте яйце і сіль, знову перемішайте. Поступово додавайте борошно, замішуючи спочатку ложкою, а потім руками. Тісто має вийти густим і не липнути до рук. Коли тісто буде готове, накрийте його мискою або рушником і залиште на 30 хвилин. Через 30 хвилин тісто можна розкачуватита ліпити вареники.
З чим приготувати вареники — 10 ідей
Існує багато способів приготувати вареники, і не менше видів начинки для вареників. Ось деякі з них:
Твердий сир: 300 грамів подрібненого на тертці твердого сиру, 1 яєчний білок, сіль та чорний перець за смаком.
Картопля і чеддер: 500 грамів картопляного пюре, 250 грамів тертого твердого сиру (наприклад, чеддеру), підсмажена на олії цибуля, сіль та чорний перець.
Бринза з зеленню і салом: 400 грамів бринзи, підсмажені шматочки сала, 1 жовток, сіль, перець, подрібнена зелень.
Капуста броколі та два види сиру: 300 грамів відвареної капусти броколі, 50 грамів голландського або іншого твердого сиру, 150 грамів моцарели, підсмажена на олії цибуля, сіль, часник, чорний перець.
Картопля і моцарела: 500 грамів картопляного пюре, 250 грамів тертої моцарели, підсмажений на вершковому маслі шпинат, сіль, чорний перець, часник.
Три види сиру: 200 грамів моцарели, 100 грамів сиру адигейського або бринзи, 100 грамів будь-якого твердого сиру (наприклад, російського або пошехонського), 1 яйце, сіль, чорний перець.
По-грузинськи: 400 грамів сиру сулугуні, сіль, червоний перець.
Плавлені сирки та маслини: 2 плавлених сирки «Вершкових», 100 грамів оливок без кісточок, зелень, сіль, чорний перець (сирки потрібно натерти на тертці, решту інгредієнтів подрібнити й перемішати).
Твердий сир і шинка: 400 грамів твердого сиру (наприклад, пошехонського), 200 грамів шинки, зелень, сіль, перець.
Картопля і бринза: 500 грамів картопляного пюре, 200 грамів бринзи, сіль, чорний перець, трохи подрібненої зелені.
З чим подавати вареники
Якщо запитати будь-якого українця, з чим краще подавати вареники, відповідь буде «Зі сметаною, звичайно ж!». І правда, що може бути краще, ніж гарячі вареники з густою сметаною? Однак, сметана — не єдиний соус, з яким можна подавати вареники.
Отже, з чим ще можна подавати вареники?
Крім безпосередньо сметани, вареники також можна подавати з соусом на основі сметани, наприклад, часниковим соусом зі сметаною, соусом зі сметаною і аджикою, соусом з гірчиці та сметани.
Звичайно ж, вареники можна подавати на стіл з турецьким йогуртом. Якщо порівнювати з вершками і сметаною, то турецький йогурт — більш легкий продукт (жирність всього 10%), при цьому завдяки густій консистенції він якнайкраще підходить в якості соусу до вареників.
Вареники можна подавати з ряжанкою або простоквашею, особливо якщо це густа ряжанка і простокваша, приготовлена термостатним способом, така як ряжанка і простокваша «З печі».
Для тих, хто любить молочні продукти з мінімальною жирністю, вареники можна подавати з класичним йогуртом без добавок (жирність 1,5%).
Також, вареники можна подавати з різними соусами на основі майонезу, сметани, йогурту або кефіру.
Джерело: milkalliance.com.ua