Команда Зеленського назвала перші податкові законопроекти, які внесе до Ради

3430

Експерт з податкових питань у команді новообраного президента України Володимира Зеленського Данило Гетманцев повідомив, які перші законопроекти у податковій сфері внесе президент після інавгурації.

Про це повідомляє «Новое время».

Зокрема, у Зеленського пропонують Раді ухвалити закон про запровадження податку на виведений капітал, який передбачає заміну податку на прибуток підприємств. Цей податок був у передвиборчій програмі як Зеленського, так і Петра Порошенка. Останній вніс до Ради відповідний законопроект.

Також податковий експерт у команді Зеленського пропонує внести законопроект про амністію капіталу фізичними особами. Це передбачає, що громадяни, які мають незадеклароване майно, зможуть його легалізувати, сплативши певний відсоток до бюджету. Натомість вони отримають звільнення від відповідальності за недекларування.

Зеленський пропонує надалі працювати над реформою податкової міліції та створенням замість неї аналітичної Служби фінансових розслідувань. Відповідний законопроект також передбачає заборону іншим силовим органам займатися економічними злочинами. Цей законопроект свого часу розробляв колишній міністр фінансів України та ще один член команди Зеленського Олександр Данилюк.

Імплементація плану BEPS та FATCA. BEPS — міжнародний план щодо боротьби з розмиванням податкової бази та ухиленням від оподаткування. Цей законопроект уже розроблено Мінфіном. FATCA передбачає обмін податковою інформацією межах податкових правил США.

Також у Зеленського пропонують скасувати кримінальну відповідальність за фіктивне підприємництво (та запровадити замість неї адміністративну) і ухвалити закон про податкову прозорість. Останній передбачає публічну публікацію даних про боржників зі сплати податків, отримувачів податкових пільг, реєстрів судових рішень.

Податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини