Вивчити історію України допоможе гра на смартфон “Українська революція”

1696

Підготуватися до ЗНО чи з користю провести час, їдучи у маршрутці, і розібратися у подіях Української революції 1917-1921 років – тепер можна легко і, головне, за допомогою ґаджетів, які завжди у нас під рукою.

Український інститут національної пам’яті розробив гру для смартфонів та планшетів під назвою “Українська революція 1917-1921 років”.

Вона допоможе запам’ятати важливі дати та постаті, до того ж, це справжня знахідка для вчителів під час індивідуальних та групових занять.

Гра для мобільних пристроїв є історичною вікториною з елементами стратегії. В неї можуть грати від одного до трьох учасників або команд. Упродовж гри необхідно обирати картки і відповідати на питання про події Української революції. Картки пронумеровані та розподілені за шістьма регіонами України: Київщина і Лівобережжя, Поділля, Галичина, Волинь, Південь, Схід.

Як і в настільній грі, спочатку треба зібрати 4 картки зі свого регіону, а потім по чотири з кожного регіону. Таким чином символічно об’єднаються українські землі. Це і є метою гри.

Щодо технічних характеристик, то гра багатокористувацька без доступу до Інтернету. Конфігурація екрану: альбомна орієнтація.

Доступна версія для пристроїв на базі операційної системи Android у play.google.com за цим посиланням, а також версія для ґаджетів з операційною системою iOS в Apple store за наступним посиланням.

Після того, як знайшли і натиснули кнопку «Встановити», зайшли на гру, на екрані з’являється сторінка запуску – логотипи «Сто років боротьби. Українська революція» та Українського інституту національної пам’яті.

Відкривається сторінка меню, на якій міститься чотири іконки: Шпаргалка, Правила, Гра і Топ гравців. Очевидно, розпочинати варто із Правил – стислого пояснення механіки та умов гри.

Шпаргалка – це короткий виклад історичної інформації. Нею можна скористатися, щоб дізнатися відповідь. Але можливість підказок обмежена п’ятьма.

Іконка «Гра». Натиснувши на неї, ґеймер чи ґеймери отримують пропозицію обрати кількість гравців, а за тим – стартовий регіон та ім’я персонажа – військового діяча періоду Української революції. Це стане назвою команди або гравця. До речі, якщо клікнути на портрет персонажа, відкриється коротка довідка про нього.

Разом із обраними позиціями автоматично буде надано кольорові фішки (зелені, сині або червоні), які закриватимуть клітинки з номером картки, розміщені навколо ігрового поля.

Здійснивши цей вибір, необхідно клікнути на «Нова гра» або «Продовжити гру» (якщо процес було перервано). Відкривається поле із етнічною картою українських земель Степана Рудницького (відома за настільною грою), картки із питаннями, кубик.

Поле обрамлене клітинками із номерами, а також є особливі. Наприклад, чорна – треба тягнути чорну картку (правильна відповідь на питання поповнює вашу колекцію чорною карткою, а неправильна призводить до видалення з поля вашої кольорової фішки і пропуску ходу). «Пастка» – пропуск ходу або порятунок за рахунок чорної картки). «Телепорт» – переміщення на старт. «Додатковий хід».

Головне стежити за вказівками, що з’являються на екрані. Поточний рахунок можна дізнатися, клікнувши на ім’я персонажа/персонажів.

Механіка гри така

Ґеймери почергово підкидають кубик. З’являється аватарка гравця, яка автоматично рухається периметром поля від клітинки «С» (СТАРТ) на ту кількість клітинок, що випали на кубику. Потім тягнуть картку-питання (як уже говорилося, спочатку зі свого регіону, а потім з інших).

Обирають відповідь. Той гравець, котрий першим назбирає по чотири картки-питання з кожного регіону, стане переможцем. Він символічно об’єднає українські землі.

Сектор методичної роботи представив гру для смартфонів і планшетів для десятикласників київської гімназії № 30 «ЕКОНАД». Презентація, а також історичний турнір відбулися Бібліотеці для дітей і молоді імені Павла Усенка до 100-річчя Соборності України.

Джерело: Львів – місто натхнення

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини