«Йдіть в трупарню. І там посвяткуйте Хелловін», – львівський священик

5576

У Львові вже почався фурор навколо Хелловіна. У магазинах, аптеках, кафе, ресторанах, магазинах одягу пропонують знижки, акції та подарунки. Проте, є ті, хто категорично проти Хелловіна

Про це повідомляє Львівська газета

Отець Павло Дроздяк переконаний: Хелловін називати «святом» нелогічно, адже тут немає жодного моменту святості. Більше того, у контексті Хелловіну більше уваги приділяють темним силам:

Не варто на себе приймати обличчя смерті. А коли хтось так хоче побавитися зі злом і перейняти на себе образ смерті, то я завжди кажу, чому ви себе так весело не почуваєте біля померлої людини. Багато хто боїться підійти до особи, яка уснула в Бозі. Але зате не страшно одягати на себе обличчя смерті на цей Хелловін. Коли мені кажуть про Хелловін, то відповідаю: «Йдіть в морг. І там посвяткуйте Хелловін. Відчуйте трупний запах». Тоді бажання зникне. Тими речами не варто жартувати і недооцінювати їх, бо зло має в собі цікаву прикмету – виглядати несерйозно, – пояснює отець Павло.

Аніж наряджатися у моторошні костюми вночі 31 жовтня, краще відзначати День усіх святих 1 листопада і запалити свічку на могилах своїх родичів.

– Найкраще цей день посвятити пам’яті померлих. Також 1 листопада – це день смерті праведного Митрополита Андрея Шептицького. Цього року випадає сторіччя створення Західноукраїнської Народної Республіки. Є що відзначати – гідне і достойніше, ніж речі, які нам пропонує сучасний світ комерції, – рекомендує душпастир.

Зараз люди все менше долучаються до Хелловіну. Проте, це не можна сказати про молодь, наголошує отець Павло. Переконувати не брати участь у таких подіях нікого не потрібно. Варто щодня говорити зі своїми дітьми про цінність людського життя від моменту зачаття до моменту природньої смерті.

– Коли ми будемо цінувати людське життя, тоді не виникне бажання намалювати на свій лик образ смерті. Найбільшим захистом для нас має бути Господь Бог і Святе Розп’яття. І найперше ми маємо боятися Бога, а не смерті. Ми є свобідні. Бог нам дав волю. Можемо робити все, що завгодно. Можемо робити добрі речі, які нас будують. А можемо робити речі, які нас зруйнують. Ця руйнація починається від внутрішнього стану, від депресії, неспокою. І ця демотивація до життя ще більше приносить нам розчарування. Ми мусимо з тими речами боротися, – вважає отець Павло.

Додам, вночі 31 жовтня відбувається традиційне відвідування вечірок у костюмах смерті, Дракули,  героїв фільму «Загін самогубців» та інших. Обличчя також розмальовують відповідно до костюму. Будівлі прикрашають ліхтарями з гарбуза, а прихильники розповідають одне одному моторошні історії або ж дивляться фільми жахів.

Натомість, 1 листопада римо-католики відзначають День всіх святих і разом з греко-католиками традиційно згадують всіх померлих родичів і запалюють лампадки на їхніх могилах. У цей день відбуваються святкові Богослужіння.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини