У Латвії задумалися про передачу Україні новій партії зенітно-ракетних комплексів Stinger. Також в офіційній Ризі планують посилити свою участь у програмі навчання українських військовослужбовців.
Латвія хоче посилити військову допомогу українській армії, адже вважає фронт в Україні “своєю лінією оборони”. Про це заявила міністр оборони Латвії Інара Мурнієнце, пише латвійське видання LSM.lv, передає Обозреватель.
Коментуючи заплановану на кінець січня восьму зустріч міністрів оборони країн-партнерів України у форматі Рамштайн, вона заявила, що Латвія вже визначилася з наступним пакетом допомоги.
“Список військової підтримки Латвії вже в кишені. Фактично Український фронт – це наша лінія оборони, тому ми зараз думаємо, як приєднатися до великого потоку допомоги Україні та як підтримати Україну, як відповісти на запит президента Володимира Зеленського”, – зазначила Мурнієце.
Зокрема, за словами пані міністра, Латвія розглядає можливість відправки зброї до України та навчання українських солдатів.
Зараз латвійська влада, як зазначила Мурнієце, вивчає, “що ми можемо дозволити собі дати”. У той же час, зважаючи на раніше надану Латвією допомогу Україні, Латвія могла б ще раз запропонувати Україні зенітно-ракетні комплекси Stinger.
“Ми зустрічалися з українськими колегами, вони висловлюють глибоку подяку Латвії за ті Stinger, які прийшли до війни, це було дуже правильне рішення Міністерства оборони, а також колишнього міністра. Stinger, ще інтенсивніша підготовка українських солдатів у Латвії”, – зазначила Мурнієце.
Також міністр вважає, що Україна також високо цінує безпілотні літальні апарати або дрони, які постачала Латвія, тому Латвія також могла б продовжити їх постачання.
Війна в Україні показала, наголосила Мурнієце, показала, що Латвії також потрібно серйозніше подумати про зміцнення системи ППО.
“Нове, про що ми зараз говоримо, – це забезпечення системами протиповітряної оборони. Ми бачимо, що війна в Україні є дуже безжальною, і ще кілька років тому здавалися немислимими такі бойові дії, які можуть навмисно знищувати громадянську інфраструктуру. Тому в Латвії набагато серйозніше треба думати про захист суспільства. Разом із сусідніми країнами думаємо про забезпечення системами ППО. Наші сусіди почали про це замислюватися раніше, я вважаю, що ця справа має прискоритись і в Латвії”, – сказав міністр.
У виданні також нагадали, що досі військова підтримка, що надається Латвією, включала озброєння, індивідуальне спорядження, сухі пайки, боєприпаси, протитанкові засоби, ЗРК Stinger, безпілотні літальні апарати, самохідні гаубиці, вертольоти, паливо та інші товари.