Дизайнер вишиванки Зеленського відповів на критику про російську косоворотку

6028

Фахівець розповів, як створювалися вишиванки подружжя Зеленських.

В Україні з 2006 року щорічно в травні відзначають День вишиванки. Палкі дискусії другий рік поспіль викликає вбрання президента Володимира Зеленського, якщо в минулому році питання стосувалися бренду, то в цьому рік критикують саму вишивку, яка нагадує російську косоворотку.

Як повідомила дружина президента Олена Зеленська, саме такий крій і чорно-червона вишивка поширені на Дніпропетровщині, звідки родом бабуся Зеленської.

«На Дніпропетровщині, де народилися ми і де колись народилася моя баба Шура, традиційні чорно-червоні вишивки, а крій жіночої сорочки – особливий, з квадратним вирізом – каре. Це наша регіональна «Вишиванкова» родзинка. А які «Вишиванки» особливості вашого регіону?», – написала перша леді.

Дизайнер Артем Климчук (ARTEMKLIMCHUK), який створював сорочки для подружжя Зеленських до Дня вишиванки, стверджує, що вони створені за старовинними зразками оригінальних вишивок, знайдених в музейних архівах Дніпропетровської області. Про це Клімчук розповів Vogue.ua.

«При створенні вишиванки для Володимира, за основу ми взяли національний костюм дніпропетровського регіону. Для сходу України бічний розріз на сорочці був досить типовим елементом. Він був дуже популярний в XIX столітті, але втратив свою актуальність після всього того, що з нашою країною зробив Радянський Союз», – сказав Артем Климчук.

«Ми використовували традиційні орнаменти регіону і характерний виріз на сорочці для жінок квадратної форми. Ми стилізували трохи візерунки, вишили їх хрестиком і ретязь, переосмислили дизайн і осучаснили вишиванку, хоча вона створена за мотивами історичних сорочок, які зберігаються в музеях», – розповів дизайнер.

Навпаки, в музеї Гончара відзначають, що особливість української традиційної сорочки полягає саме в тому, що вишивка розташовується посередині сорочки, передає “Радіо Свобода”.

«Особливість української традиційної сорочки полягає в тому, що вишивка розташовується посередині сорочки. Вона може мати центральний розріз пазухи, який розділяє візерунок на дві половини, або суцільну манишку із заходом з лівого боку, і орнамент завжди розташовується посередині – і це головна особливість», – сказала старший науковий співробітник в секторі «Тканина. Одяг» Музею Івана Гончара Олександра Строчан.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини