Українців почали штрафувати за відсутність захисних маски: кому загрожує

880

В Україні у суботу, 21 листопада, набув чинності закон про штрафи за перебування у громадських закладах і транспорті без масок.

Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” № 1000-IX опубліковано в газеті Верховної Ради “Голос України” від 20 листопада. Він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, – пише obozrevatel.

Документ передбачає штрафи від 170 до 255 грн за перебування у громадських закладах і транспорті без засобів захисту, зокрема, масок чи респіраторів, що закривають ніс та рот.

Що передбачає новий закон

Маска, яку надіто неправильно, вважатиметься адміністративним порушенням. Виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції або санітарно-епідеміологічної служби. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок у метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції.

Згідно з дослідженням групи “Рейтинг”, кожен четвертий українець носить маску нерегулярно. Левова частка надіває респіратори й маски на підборіддя, не прикриваючи ніс і рот. Ефекту від такого захисту немає, проте формально вимога “маскового режиму” виконується.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого українця, що працює. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий цент і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф становитиме вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема й респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, а також і виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроєкті.

За словами глави Нацполіціі України Ігоря Клименка, поліцейські тепер можуть не тільки складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці ухвалювати рішення щодо фізичних осіб, які перебувають в громадських будівлях або транспорті без одягнених масок або респіраторів.

Він уточнив, що порушників спочатку будуть робити зауваження, і тільки в разі відмови дотримуватися правил складатимуть протоколи.

Клименко також нагадав, що поліцейські в суботу та неділю будуть проводити рейдові перевірки, щоб проконтролювати дотримання суб’єктами господарювання рішення Кабміну про карантин вихідного дня.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини