8-річний львів’янин виборов три нагороди на чемпіонаті Європи з шахів

1501

8-річний львів’янин Олексій Карвацький здобув три медалі на шаховому чемпіонаті континенту серед дітей. У активі юного мудрагелика дві «бронзи» та одне «срібло».

Такий потрійний подарунок хлопчик зробив собі на восьмий день народження. На першості континенту юний розумник виборов «срібло» за розв’язування задач і 2 «бронзи» – за швидкі та блискавичні шахи. Розповідає: «Мені найбільше подобається бліц. Бо там мало часу, навіть якщо в тебе ,наприклад, нема тури, то ти можеш виграти по часу».

Олексій захопився інтелектуальною грою у п’ятирічному віці. І тренери зразу розпізнали здібного шахіста. Перша наставниця Ірина Бібо каже: «Можу сказати, що в нього більше таланту, ніж працелюбності. Надзвичайно талановита дитина».

У рапіді львівський мудрагелик змагався у категорії до 8 років. А от у бліці – серед старших хлопців – до 10-ти років. Однак все одно дуже добре впорався із завданням. Володимир Грабінський, який тренує Олексія останні кілька місяців, зазначає: «Йому вдається блискавична гра, тому що там не треба проявляти велике терпіння. Ти маєш максимально швидко зробити якісний хід. І це дійсно йому супер виходить. Тому що є талант».

Але шахи – не єдине захоплення Олексія. До прикладу, хлопчик уподобав ментальну арифметику соробан. Також любить складати пазли на кілька тисяч деталей, розфарбовувати картинки і читати. Окрім того активний хлопчак полюбляє ігри на свіжому повітрі, зокрема футбол. До якого залучає всю сім’ю. Рідні дуже ним пишаються.

Батько Ігор Карвацький зізнається: «Олексій не давав спокою, постійно хотів грати шахи. Спочатку він програвав, злився. Але через рік, коли вже отримав другий розряд, то батькові вже не було чого з ним сідати за шахівницю. А коли став володарем першого розряду, то мене розкладав на запчастини».

Попереду ж у шахіста багато тренувань і стартів. Зокрема, Кубок Львова наприкінці серпня.

Джерело: Zaxid.net

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини