7 березня народився класик української та світової анімації Володимир Дахно

1673

У цей день, 7 березня 1932 року в місті Запоріжжі народився Володимир Авксентійович Дахно – відомий український мультиплікатор

У цей день, 7 березня 1932 року в місті Запоріжжі народився Володимир Авксентійович Дахно – відомий український мультиплікатор, талановитий режисер і сценарист. Широкупопулярністьйому принесло авторство всіма знаної серії мультфільмів “Як козаки”, пише 1+1.

Його незвичайний художній талант привернув увагу відомих мультиплікаторів Марка Драйцуна і Давида Черкаського. Вони запропонували Володимиру роботу в новому творчому об’єднанні мультиплікаційних фільмів на студії “Київнаукфільм”, спадкоємицею якої пізніше стала “Укранімафільм”.

Працюючи на легендарній студії “Київнаукфільм”, Володимир Дахно створив п’ятдесят три анімаційні проекти, серед яких – цикл фільмів “Як козаки”, повнометражний мультфільм “Енеїда” за мотивами однойменноїпоеми Івана Котляревського.

У 1960 році вийшов дебютний мультфільм Дахно “Пригод аперцю”. Згодом побачив світ мультсеріал “Як козаки”, при створенніякого Володимир виступив в ролірежисера і сценариста. Разом з Дахно, над проектом невтомно працював його близький друг і колега – художник Едуард Кіріч. Всього вийшло дев’ять короткометражних фільмів, мультфільм швидко здобув надзвичайну популярність. Герої анімаційного серіалу стали самими впізнаваними персонажами української мультиплікації – три козаки стали втіленням культурного коду українців.

Найвідомішим епізодом анімаційного серіалу став “Як козаки у футбол грали”, який вийшов 1970 року. Збірна українських козаків-футболістів в точності повторила шлях Збірної України на Євро-2012. Набір команд та рахунок матчів Чемпіонату Європи був з неймовірною точністю передбачений режисером Володимиром Дахно та художником Едуардом Кірічем. Як саме їм це вдалося досі залишається загадкою.

У 1988 році Володимир Дахно став лауреатом премії імені Тараса Шевченка. Пізніше, в 1996 році, отримав звання Народного артиста України.

До кінця своїх днів визнаний майстер продовжував займатися улюбленою справою – анімацією. Володимир був одним з тих людей, які творять історію. Він залишається кумиром молодих мультиплікаторів і художників, які тількистають на шляхцієї вельми трудомісткої, але захоплюючої професії.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини