5 міфів про купання на Водохреща

3667

Звичай купатися у крижаній ополонці на Водохрещу давно став невід’ємною частиною української народної обрядовості. А обряди та звичаї завжди обростають міфами та легендами. Звичайно, не всі з них є правдивими та раціональними.

Журналіст “NewWest Media” підібрав для вас топ-5 міфів про купання в ополонці на Водохрещу.

Купатися в ополонці на Водохрещу — обов’язок кожного вірянина

В жодному церковному законі або релігійному догматі не вказано, що християнин має купатися у холодній воді 19 січня кожного року. Цей звичай виник в головах наших пращурів, не більше. Крім того, звичай купання прийшов на наші землі задовго після хрещення Русі.

Водохресна вода вилікує кожного

Є думка, що холодні води йорданки, тобто ополонки на Водохрещу, мають лікувальні властивості. Насправді вони позитивно вплинуть на здоров’я лише тих, хто систематично займається “моржуванням”. Для тих, хто має проблеми з серцем, судинами і дихальними шляхами, таке купання навпаки може мати дуже гіркі наслідки.

В ополонці панує повна стерильність

Дехто вважає, що хрест, який священик опускає до ополонки, дезінфікує воду іонами срібла, з якого він виготовлений. По-перше, останнім часом священики носять не лише срібні хрести, а й дерев’яні та пластикові. По-друге, іонізація води сріблом — це процес, який вимагає багато дорогоцінного металу. Уявіть, скільки срібла знадобилося б для дезінфекції цілого озера, а тим більше річки.

Купання = хрещення

Облитися освяченою водою, відстояти службу в храмі, надягти хрестик означає стати християнином? Цього недостатньо. Хрещення— це цілий обряд, коли людина за присутності священика присягається віри в Бога та службі йому.

Перед зануренням потрібно випити

Лікарі заборонять вам це робити. Після вживання спиртного наші судини розширюються, а артеріальний тиск знижується. Під час занурення тіла до крижаної ополонки в організмі відбуваються протилежні процеси. Можете випити лише одну чарку після виходу з ополонки.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини