Скільки б не було стоптано стежок, доріг, трас, скільки б не викидалось кросівок з потертими підошвами… Мандрівника не спинити.
А квітень, хоч і не зовсім теплий, ніби разом із повітрям заштовхує в голівоньку думки про нові місця. Навесні приходить час пікніків, зустрічей з друзями, спільних прогулянок і вигулу тваринок. Разом з тим можна сміливо відправлятися в нові куточки України!
Куди ж поїхати у квітні в Україні?
1. Бакота, поблизу Кам’янця-Подільського
Колись тут затопили ціле селище, аби збудувати водосховище. Зараз це місце приваблює туристів. Тут панує тиша та спокій, а краєвиди штучного озера з намету виглядають просто неймовірно. В Бакоті знаходився печерний монастир, деякі камені збереглися й нині. Вік артефактів — близько 4 тисяч років.
2. Крейдяні гори, Харківська область
Дворічанський природний парк прославився довгими рядами крейдяних пагорбів біля річки Оскіл. Це останнє місце в країні, де крейдяні породи лишилися недоторканими, зберігши заодно флору та фауну. Краєвид виглядає фантастично, а ще тут чи не найчистіше повітря в Україні. Пагорби знаходяться далеко від промислових зон, поруч великі зарослі соснового лісу
3. Холодний Яр, Черкаська область
Місце зародження визвольних повстань та місце з унікальними природними й історичними пам’ятками. Археологи знайшли тут залишки скіфських городищ. Мотрин монастир просто в центрі урочища служив прихистком холодноярців. На Гайдамацькому ставу святили ножі в часи Коліївщини.
Загалом, в Холодному Яру близько 150 пам’яток — найбільше в Україні. Дивує і природа цього місця. Якщо встигнути відвідати Холодний Яр у березні або квітні, можна помилуватися цвітінням підсніжників. А на хуторі Буда побачити тисячолітній дуб Максима Залізняка.
4. Базальтові стовпи, Рівненська область
На місці села на Рівненщині 700 млн років тому бушував вулкан. Порода, яка утворилась, називається базальт, і є дуже рідкісною у світі. Поклади магматичної породи укладені в стовпи, які сягають 30 метрів. Через 100 років видобутку породи(який почали ще за часів Польщі) деякі кар’єри затопило водою. Так виникли штучні озерця з неймовірно красивим обрамленням з базальту.
Навесні — ідеальний час відвідати місцину для туристів. Адже можна насолодитися світанками та самотою. А влітку подивитися на унікальне місце та відпочити приїздить величезна кількість людей.
5. Замок Радомисль, Житомирська область
Тут розташований єдиний в Європі Музей української домашньої ікони з 5 тисячами експонатів. Можна подивитися на колекцію предметів стародавнього українського побуту. Гостей дивує відтворена Трапезна, яка поєднує елементи середньовіччя та модерну.
Біля замку відтворили старовинну Папірню — тут можна покористуватися друкарським верстатом 17 століття. А, нагулявшись парком навколо, гості відпочивають в готелі просто в замку.
Просто нагадуємо, що приходить улюблена пора для подорожей. Перевірте своє спорядження, підготуйте термоси й каремати до нових пригод. У ваших силах зробити весну багатшою на хоча б одну мандрівку.